سه شنبه ٢٠ آذر ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 15
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 2787738
  • بازديدكنندگان امروز : 142
  • كل بازديدكنندگان : 4476800
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

استان و جمعی دیگر از مسئولین کشوری و استانی هلال احمر با استاندار ایلام دیدار و گفت و گو کردند.

استان و جمعی دیگر از مسئولین کشوری و استانی هلال احمر با استاندار ایلام دیدار و گفت و گو کردند.
به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام، حبیب درگاهی با اشاره به حوادث متعدد سال گذشته و ارائه خدمات متنوع جمیت در این حوادث و مشکلات کم آبی روستاهای سیسیتان و بلوچستان به مشکلات بازدید خود از روستای گاودول ازتوابع شهرستان چرداول (بخش هلیلان) و محرومیت ها و مشکلات ساکنین این روستا پرداختند.
رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر گفت: به منظور رفع بخشی از این مشکلات، جمعیت هلال احمر در هفته آتی کاروان سلامت متشکل از پزشک و کادر پزشکی به روستاهای محروم گاودول و کمول اعزام خواهد نمود.
حبیب درگاهی در خصوص تهیه سبدهای معیشتی (سبد غذایی) برای تمام خانوارهای ساکنین این روستا و ارسال به این منطقه و همچنین در جهت رفع مشکلات بهداشتی این منطقه قول مساعد دادند.
درگاهی از ساماندهی مجمع خیرین در سطح کشور خبر داد و به تفاهم نامه مجمع خیرین در حوزه های مختلف از جمله مسکن، مسجد ساز ، سلامت و همچنین بر تشکیل این مجمع در 5 استان کشور و سازو کارهای مناسب جهت تسهیل در عملکرد خیرین خبر دادند.
وی گفت: در استان ها با استقبال مسئولین استانی این رویه استمرار خواهد داشت و در استان های کشور مدیران عامل جمعیت هلال احمر به عنوان دبیران مجمع فعالیت خواهند داشت.
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از جمله اهداف این مجمع به رفع موانع قانونی و نقش راهبردی آن و توسعه کارها اشاره کرد و افزود: برای تشکیل مجمع خیرین استان ایلام اعلام آمادگی نمودند.
در این جلسه استاندار ایلام به مشکلات مناطق محروم و فعالیت های دولت در زمینه های مختلف و رفع مشکلات و به تردد زائران اربعین حسینی (ع) که به بیشتر از 4 و نیم میلیون نفر در طول سال 96 خدمات رسانی انجام گرفت، اشاره کرد و بیان کرد: زیر ساخت های استان در سال های اخیر شتاب بیشتری گرفته است .
سلیمانی دشتکی  در ادامه برمشکلات موجود در نقاط مرزی و نیاز به فعالیت دستگاه های امدادرسان و خدمات رسان و تشکیل کارگروهی در این زمینه توسط معاون محترم سیاسی، امنیتی استانداری تاکید کرد.
وی ضمن تقدیر از خدمات ارزشمند خیرین به مشکلات بیماران خاص و بیماران سرطانی اشاره کرد و خواستار رسیدگی به وضعیت این بیماران و مشکلات معلولین و جانبازان عزیز را از دیگر مشکلات بر شمردند.
استاندار ایلام افزود: انسجام خیرین می تواند تحرک خوبی در جاهایی که نیاز هست به وجود بیاورد.
سلیمانی دشتکی بیان کرد: نیاز به آموزش های بهداشتی در بعضی مناطق و مشکلات موجود در سایر روستاهای دیگر اشاره کرد و بر سازماندهی دستگاه ها در کارگروه جدید به منظور هماهنگی در جهت رفع این محرومیت ها تاکید داشتند.
حبیب درگاهی در پایان در خصوص کمک به رفع مشکلات بیماران شیمی درمانی و کمک هزینه تهیه دارو قول مساعد دادند و به حضور تور خیرین در استان ها برای رفع این محرومیت ها مثمر ثمر دانستند.


٠٨:٤٢ - 1397/06/07    /    شماره : ٢٧٣٢٧    /    تعداد نمایش : ٤١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج