سه شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 12
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 2799912
  • بازديدكنندگان امروز : 631
  • كل بازديدكنندگان : 4499018
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام:

نظام صنفی رایانه ای موفق در نهادسازی و شبکه سازی موفق است

ت
به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام: دکتر ایوب درویشی در ضیافت افطار نظام صنفی رایانه استان ایلام ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و بهار قرآن گفت: نظام صنفی رایانه از تشکل های موفق در نهادسازی و شبکه سازی است و در مسیر درستی حرکت می کند و انتظار می رود در آینده از حداکثر ظرفیت این حوزه استفاده کند.
وی افزود: حوزه ای تی هم از نظر قدمت فعالیت و هم از حیث فعالان این حوزه جوان و پویا و دانش بنیان است و با برنامه ریزی خوب دولت و بخش خصوصی باید در جهت افزایش خلق ثروت و توسعه اشتغال در این حوزه روبه رشد اقدام کنیم.
درویشی تأکید کرد: عزم دولت و مدیریت ارشد استان برای حمایت از فعالان این عرصه و برطرف نمودن موانع و مشکلات جزم است و قطعا با پرهیز از تصدی گری بخش دولتی تسهیلات بیشتری را برای رونق بخش خصوصی در نظر خواهد گرفت.
درویشی با انتقاد از فرهنگ کار دولت محور و بیماری های مزمن فضای کسب و کار در استان تأکید کرد: استان ما نیاز به تغییر نگرش به کار و فعالیت دارد و همگان باید از دولت محوری به سوی تقویت بخش خصوصی نگاه ها را تغییر دهند.
درویشی تصریح کرد: شاخص های از جمله سرمایه اجتماعی در محیط کسب و کار و مشارکت در استان پایین است و انتظار می رود با دانش و نیروی انسانی موجود، شاهد اصلاح ساختار و فرهنگ نامناسب کسب و کار در استان باشیم.
وی با بیان اینکه حوزه ای تی در دنیا نگرش به اشتغال را تغییر داده است گفت: با استفاده از تکنولوژی های نوین اطلاعاتی و ارتباطاتی فاصله ی میان جوامع مختلف کاهش یافته و دسترسی همه حوامع به منابع علمی و فنی با سهولت بیشتری نسبت به گذشته صورت می گیرد و در این شرایط جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی می توانند با استفاده و الگوگیری از تجربیات دیگر جوامع به خلق ثروت بپردازند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام گفت: دولت این آمادگی را دارد که تسهیلات و منابع مالی پروژه های حوزه ICT را خارج از نوبت تأمين و پرداخت کند و قطعا این موارد برای مدیریت ارشد استان از اولویت برخوردار است.
وی با اشاره به تشکیل کارگروه ویژه فناوری اطلاعات و ارتباطات در استان با حضور نظام صنفی رایانه گفت: تشکیل این کارگروه با هدف تقویت حضور بخش خصوصی در تصمیم گیری و تصمیم سازی صورت گرفته و فعالان این بخش مهم اقتصادی لازم است که بدانند نباید از دولت جز بستر سازی و فراهم نمودن زیرساخت ها انتظاری داشته باشند و باید خود فعالانه پای کار بیایند.


١٣:٠٧ - 1397/03/23    /    شماره : ٢٦٦٤٧    /    تعداد نمایش : ٢٣٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج