سه شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 12
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 2799911
  • بازديدكنندگان امروز : 627
  • كل بازديدكنندگان : 4499014
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام:

اصلاح الگوی مصرف و فرهنگ سازی در خصوص کاهش مصرف آب ضروری است

معاون هماهنگی امور اقتصاد و توسه منابع استاندار ایلام: اصلاح الگوی مصرف و فرهنگ سازی در خصوص کاهش مصرف آب ضروری است
ایلام- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام گفت: با توجه به کم آبی کشور باید به سمت اصلاح الگو مصرف و فرهنگ سازی در زمینه کاهش مصرف آب برویم.
به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام، ایوب درویشی روز سه شنبه در نشست بحث و بررسی پیرامون تخصیص پساب تصفیه خانه ایلام اظهار کرد: با توجه به اهمیت پساب در تامین آب مورد نیاز بخش کشاورزی، فضای سبز و صنایع، دستگاه­های اجرایی که تخصیص آب گرفته اند، بایستی برنامه زمانبندی مشخص در این راستا تهیه کنند.
وی اظهار داشت: با توجه به این که در سنوات گذشته از محل تصویه خانه شهر ایلام پساب به تعدادی از دستگاه­های اجرایی تخصیص یافته، ولی تاکنون اقدامی در این زمینه انجام نشده است بایستی آب منطقه­ای استان پیگیری لازم به منظور اجرای تعهدات توسط دستگاه های اجرایی به عمل آورد.

وی ادامه داد: در راستای اقتصاد مقاومتی استفاده از پساب تصفیه خانه در زمینه فضای سبز ، صنایع و بخش کشاورزی می تواند مورد استفاده قرار گیرد زیرا اکنون از آب شرب در این بخش های استفاده می شود که این امر علاوه بر اتلاف هزینه ها موجب هدر رفت منابع آب شیرین و بهداشتی می شود.

وی از شرکت آب منطقه ای استان خواست که از طریق دستگاه­های اجرایی ذیربط(دانشگاه ایلام، جهادکشاورزی، بنیاد مسکن و شهرداری) پیگیری و مکاتبات لازم را در خصوص ارائه برنامه عملیاتی زمانبندی انجام و پس از مهلت قانونی نسبت به قطع آب شهری آنها در زمینه فضای سبز و کشاورزی اقدام کند.
همچنین در این نشست مقرر شد، شرکت آب و فاضلاب شهری استان ضمن پیگیری طی نامه­ای ظرفیت تصفیه­خانه ایوان و مشخصات فنی پساب خروجی را به جهادکشاورزی استان و شرکت شهرک­های صنعتی اعلام و مشخصات فنی و شرایط تخصیص آب را به دستگاه­های اجرایی جهت ارائه برنامه آن دستگاه­ها از آب خروجی تصفیه­خانه مذکور پیگیری کند.
مدیرکل بیناد مسکن نیز در این نشست گفت: کل روستاهای اطراف شهر ایلام شامل فاطمیه، بانقلان، هفت چشمه، چالسرا و مهدی آباد دارای طرح فضای سبز هستند که با تخصیص پساب تصفیه خانه می توان فضای سبز آنها را احیا کرد.
فریادرس شهبازی اظهار کرد: این روستاها بر اساس طرح هادی و سرانه جمعیت فضای سبز مورد نیاز برای آنها در نظر گرفته شده که در انتظار تخصیص آب پسماند تصفیه خانه هستند.
به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام بر اساس اعلام مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان ظرفیت خروجی پساب تصفیه خانه 300 لیتر است که در بین دستگاه های جهادکشاورزی، شهرداری، بنیاد مسکن و دانشگاه ایلام تقسیم شده است.
پور احمد اعلام کرد: اکنون کار انتقال خط لوله پساب در دست اقدام است و بزودی عملیات اجرایی آن به اتمام می رسد.


١٤:٠٤ - 1397/03/22    /    شماره : ٢٦٦٣٧    /    تعداد نمایش : ٦٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج