سه شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 15
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 2799929
  • بازديدكنندگان امروز : 703
  • كل بازديدكنندگان : 4499090
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت:

صنوف مختلف به صورت تدریجی از شهر ایلام خارج می شوند

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام گفت: هم اکنون اراده مطلوبی برای انتقال تدریجی صنوف به خارج از شهر ایلام وجود دارد که امیدواریم تا پایان سال بخش زیادی از این اقدام اجرایی شود.
به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام، احمد کرمی در نشست بررسی و پیگیری موانع ایجاد میدان میوه و تره بار در شهر ایلام افزود: با توجه به اینکه انتقال یکباره صنوف آلاینده از شهر میسر نیست، به صورت تدریجی و جداگانه این کار انجام می شود.
وی با بیان اینکه انتقال میدان میوه و تره بار به خارج از شهر در راستای انتقال صنوف است، ادامه داد: ساماندهی میدان مرکزی میوه و تره بار از ضروریاتی است که شهرداری و دیگر دستگاه های متولی باید آن را در دستور کار خود قرار دهند.
کرمی تصریح کرد: با توجه به نقش پر رنگ صنف میوه و سبزی فروشان در خدمت رسانی و تامین مایحتاج مردم، ساماندهی و ایجاد میدان میوه و تره بار جدید ضروری است.
وی، آلودگی صوتی، ایجاد بار ترافیکی و ایجاد مزاحمت برای شهروندان را از نقاط ضعف میدان کنونی میوه و تره بار شهر ایلام عنوان کرد و گفت: انتقال صنوف آلاینده به خارج از شهر و ساماندهی آنان از نیازهای شهر ایلام است که برای آن برنامه ریزی های لازم انجام شده است. کرمی، با بیان اینکه 4 هکتار زمین میدان مرکزی میوه و تره بار در بلوار خلیج فارس توسط بخش خصوصی تامین و مشخص شده است، تاکید کرد: در اجرای طرح ساماندهی و طراحی باید افق بلندمدت طرح در نظر گرفته و مواردی همچون دسترسی آسان، کنترل ترافیک، رعایت سیما و منظر شهری و... رعایت شود.
معاون استاندار ایلام، زمان بندی اجرای طرح و رعایت استانداردها را از ضروریات دانست و گفت: دسترسی به شریان های اصلی، الزامات زیست محیطی، شهرسازی و... باید در اجرای این پروژه رعایت شوند.
وی، از شهرداری ایلام خواست در صورت تایید مکان زمین پیشنهادی، با انعقاد تفاهم نامه همکاری لازم را با سرمایه گذار این طرح داشته باشد و خاطرنشان کرد: دولت با ارائه تسهیلات ارزان قیمت به بخش خصوصی نهایت همکاری را برای اجرای این پروژه به عمل می آورد.


١٥:٠٢ - 1397/03/21    /    شماره : ٢٦٦٣٣    /    تعداد نمایش : ٦٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج