سه شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 12
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 2799934
  • بازديدكنندگان امروز : 726
  • كل بازديدكنندگان : 4499113
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

سلیمانی دشتکی :

پیشگیری و آموزش در اولویت نظام سلامت قرار گیرد

به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام ؛ قاسم سلیمانی دشتکی در نخستین مجمع سلامت استان ایلام که با حضور ایازی معاون اجتماعی وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی برگزار شد به مشکلات کشور در زمینه پزشکی اشاره و اظهار داشت: در اوسط دهه ی شصت بخش اعظم پزشکان و داروهای پزشکی از خارج وارد می شد و از طرف دیگر بیماری های خاص تشخیص داده نمی شدند که معمولا منجر به مرگ می شدند اما خوشبختانه به دلیل تحولات شگرفی که در پزشکی به وجود آمده است در حال حاضر صادر کننده خدمات پزشکی هستیم و بیماری های خاص نیز به راحتی درمان می شوند .

استاندار ایلام ابراز داشت: در کنار پیشرفت های پزشکی در حال حاضر ما در این زمینه با مشکلاتی مواجه می باشیم .

وی در این زمینه افزود: استفاده نامناسب از سموم و نهاده های کشاورزی ، رژیم غذایی نامناسب ، استرس و فشارهای روانی و آسیب های اجتماعی از جمله خودکشی ، حوادث و سوانح از عوامل مشکل ساز در حوزه ی پزشکی و بهداشت و درمان در جامعه هستند.

سلیمانی دشتکی با اشاره به این که مردم خواستار دریافت خدمات هستند و این را از نظام و دولت مطالبه می کنند بیان داشت: نظام جامع سلامت کمک زیادی به حوزه ی بهداشت و درمان کرده است ، که لازم است با رفع مشکل آن نگذاریم خدشه ای به آن وارد شود .

وی با اشاره به این که در مدیریت اربعین خدمات پزشکی اهمیت بالایی دارد ابراز داشت : لازم است خدمات پزشکی بیشتری در اختیار استان قرار گیرد.

استاندار ایلام به خدمات خیرین حوزه ی پزشکی اشاره کرد و گفت: از خیرین حوزه سلامت که در زمینه های مختلف منشاء خیر و برکت بوده اند تشکر می کنم

وی با اشاره به این که لازم است اساس کار را بر پیشگیری و آموزش قرار دهیم تا مشکلات ما در زمینه درمان کاهش یابد اظهار داشت: در ارتباط با درمان و پیشگیری با مشکلاتی از جمله بالا بودن هزینه درمان ، کیفیت پایین داروها و خدمات و تجهیزات پزشکی مواجه هستیم که نیاز است تمهیدات لازم را در راستای رفع این مشکلات اتخاذ کنیم .

معاون اجتماعی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی نیز در این جلسه با تأکید بر این که ما به دنبال اجتماعی کردن سلامت در جامعه هستیم گفت: رفع مشکلات اجتماعی در سلامت جسم و روان بسیار تأثیرگذار است .

ایازی با بیان اینکه سوانح جاده ای مشکلات زیادی در حوزه سلامت ایجاد نموده اند گفت: مفهوم اجتماعی شدن سلامت بدین معنی است که تمام مردم باید نقش خود را در بخش سلامت ایفا کنند.

وی با اشاره به این که سلامت یک موضوع بین بخشی است ابراز داشت: هم دستگاهها باید به درستی به وظایف خود درست عمل کنند تا نظام سلامت مناسبی داشته باشیم جلب مشارکت مردم در حزه سلامت و تجربه کاهش بیماری ها و کاهش هزینه های سلامت گردد.


١٨:٤٦ - 1397/02/26    /    شماره : ٢٦٤٤١    /    تعداد نمایش : ٥٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج