سه شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 14
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 2799942
  • بازديدكنندگان امروز : 750
  • كل بازديدكنندگان : 4499137
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار ایلام در جلسه شورای مدیریت بحران استان:

روند تخصیص اعتبارات بحران بسیار کند است .

به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام؛ قاسم سلیمانی دشتکی در جلسه شورای مدیریت بحران استان ایلام که با حضور معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور برگزار شد افزود: روند تصویب پیشنهادات استان در سازمان مدیریت و برنامه ریزی باید با نظر وزارت کشور انجام شود و آنان نظر وزارت کشور را ملاک قرار دهند اما این اقدام صورت نمی گیرد و در برخی موارد نظر دستگاههای دیگر مد نظر قرار می گیرد.
وی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات ما بند خ ماده 32 قانون پنج ساله ششم است که مردم نیز با توجه به اطلاعاتی که در این خصوص کسب کرده اند پیگیر این بند در خصوص امهال وام های خود به سبب مخاطرات و بلایای طبیعی هستند که باید هر چه سریعتر این مورد تعیین تکلیف شود تا مردم و بانک ها بتوانند سریعتر نسبت به تعیین تکلیف تسهیلات خود اقدام نمایند.
رئیس شورای مدیریت بحران استان بیان داشت: استان ایلام با وجود بارندگی مناسب در سال جاری ، که البته این بارندگی برای بخش کشاورزی مناسب نبود ، و به کشاورزی لطمه وارد شد و همچنین خسارت ناشی از سیل ، روان آب ها و دیگر مسائل که به محصول کشاورزان ایجاد می شود که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی تأکید کرد : واحدهای صنعتی ، کشاورزی و دیگر فعالان باید بیمه شده باشند و در مخاطرات طبیعی طبق قانون هیچ گونه خسارتی به آنان پرداخت نخواهد شد و این مهم باید به یک فرهنگ تبدیل شود .
معاون عمرانی استاندار نیز در این جلسه با اشاره به تکنولوژی های نوین در بحث مواجه با مخاطرات گفت: می توانیم در بحث سد های زیرزمینی مطالعه داشته باشیم و در صورت امکان نسبت به اجرای این گونه سد ها اقدام نماییم چرا که یکی از کارهای جدید و نو در بحث مهار آب ها همین سدهای زیرزمینی است .
احمد کرمی تدوین اطلس مخاطرات استان ها و کشور بسیار ضروری دانست و افوزد: باید در بحث ریز پهنه بندی سندی به عنوان اسناد بالادستی ایجاد شود و خیلی از طرح های تفصیلی بر مبنای آن انجام شود.
معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور نیز دراین جلسه گفت: پیشگیری از حوادث غیر مترقبه با فعالیت مراکز پایش محقق می شود و براین مبنا دولت به دنبال تقویت مراکز پایش است .
لطیفی افزود: ما از ایجاد این مراکز پایش و همچنین از طرح های نوین و تکنولوژی های جدید برای مقابله بامخاطرات استقبال و حمایت می کنیم .
وی افزود: اولویت ما در پرداخت اعتبارات آموزش ، پیش گیری و پیش بینی از مخاطرات است و برنامه ی ما این است که هر ساله از پرداخت ها در بحث بازسازی و باز توانی کاسته و به امر آموزش ، ایجاد مراکز پایش و پیشگیری و پیش بینی اختصاص دهیم.


١٨:٤٥ - 1397/02/26    /    شماره : ٢٦٤٤٠    /    تعداد نمایش : ٦٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج