جمعه ٢٣ آذر ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 11
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 356354
  • بازديدكنندگان امروز : 63
  • كل بازديدكنندگان : 4478205
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

زبان هنر در رفع مسائل و مشکلات جامعه بسیار تاثیرگذار است

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری در آئین گشایش سی و ششمین جشنواره فیلم فجر خواستار بهره گیری از هنر و هنرمندان در رفع مشکلات جامعه شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام، محمد نوذری در آئین گشایش سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، ضمن تبریک ایام مبارک دهه فجر به نقش تأثیرگذار هنر در جامعه اشاره کرد.
وی کار هنرمندان را ظریف و حساس توصیف کرد و ابراز داشت: لازم است با مسائل فرهنگی و هنری به سبک هنرمندان ظریف برخورد کرد.
سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری به قدمت و پیشینه فرهنگی ایران اشاره و ابراز داشت: در حالی که کشورهای کم سابقه به دنبال فرهنگ سازی و ایجاد پیشینه فرهنگی برای خود هستند، ایران خود از قدمت و پیشینه بسیار زیادی برخوردار است.
وی ضمن اشاره به اینکه چهره های فرهنگی درخشانی در ایران در سطح جهان مطرح می باشند، بیان داشت: علی رغم اینکه ایران در طول تاریخ مورد تهاجم کشورها و اقوام مختلف قرار گرفته است، اما هیچ گاه فرهنگ ایران تحت تأثیر فرهنگ مهاجمان قرار نگرفته است و در عوض فرهنگ ایران آنها را در خود هضم نموده که این موضوع نشانگر غنای فرهنگی این سرزمین کهن است.
نوذری بها دادن به هنرهای اصیل را بسیار مهم برشمرد و گفت: استفاده از زبان هنر برای رفع مسائل فرهنگی جامعه بسیار تأثیرگذار است.
وی در این زمینه اضافه کرد: گاهاً تأثیرگذرای یک فیلم در خصوص یک موضوع خاص چنان زیاد است که همه دنیا را تحت تأثیر خود قرار می دهد.
سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری ضمن اشاره به اینکه ما از طریق فیلم می توانیم پیام خود را به بهترین شکل ممکن منتقل کنیم، ابراز داشت: هیچ چیزی تأثیرگذارتر از انتقال پیام از طریق رسانه نیست.
وی جشنواره فیلم فجر در این راستا را یک فرصت دانست که از آن می توان برای تعالی انسانی و رفع مشکلات جامعه استفاده کرد.
نوذری با اشاره به اینکه هیچ کس به اندازه اهل فرهنگ نمی تواند مدافع و پیگیر مسایل و موضوعات فرهنگی باشد، خواستار تلاش بیشتر اهل فرهنگ در زمینه فعالیت حرفه شان شد.
همچنین فرهنگ استان ایلام را یک فرهنگ غنی توصیف کرد و گفت: مردم این استان به پشتوانه این فرهنگ غنی بر سرنوشت کشور به خصوص دفاع از تمامیت ارضی کشور در جنگ تحمیلی تأثیر بسزایی داشته اند.


١٠:٣٨ - 1396/11/14    /    شماره : ٢٥٨٣٩    /    تعداد نمایش : ١٢٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج