سه شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 14
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 358815
  • بازديدكنندگان امروز : 749
  • كل بازديدكنندگان : 4499136
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

اقدامات دولت تدبیر و امید موجب رشد شاخص های توسعه دهلران شده است

سید حسینعلی موسوی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه دهلران و همزمان با دومین روز با تبریک هفته دولت و آغاز بکار دولت دوازدهم گفت: مجموعه اقدامات دولت در حوزه های نفت و گاز، آب و خاک و کشاورزی و سایر زمینه ها این شهرستان را بیش از پیش روی ریل توسعه قرار داده و با این اقدامات و کارهای در دست اجرا، افق شهرستان روشن و رو به رشد و پیشرفت است.

وی با اشاره به آغاز بکار پتروشیمی و سیکل نیروگاه ترکیبی دهلران در هفته دولت افزود: برای پتروشیمی بیش از 30 هزار میلیارد ریال و برای نیروگاه سیکل ترکیبی نیز بیش از 10 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری می شود که این 2 پروژه به تنهایی موجب رونق شهرستان و اشتغال در منطقه خواهند شد.

فرماندار دهلران با اشاره به پیشرفت 45 درصدی پروژه ان جی ال دهلران و نقش آن در اشتغال منطقه یادآور شد: پیمان این پروژه 24 ماهه است و 65 درصد نیروهای شاغل آن بومی هستند.

موسوی چهار بانده کردن محور دهلران به اندیمشک را از دیگر اقدامات دولت در حوزه راه های شهرستان ذکر کرد و اضافه کرد: عملیات اجرایی 12 کیلومتر از این مسیر با هزینه 120 میلیارد ریال در حال تکمیل شدن است و 18 کیلومتر دیگر آن در حال مناقصه و انتخاب پیمانکار است، ضمن اینکه تعریض محور دهلران به مهران نیر به جد در دستور کار است و بزودی اجرایی می شود.

وی با گلایه از مجری پروژه جاده چمسرخ که از مطالبات مردم است، گفت: اعتبار این پروژه مشخص است ولی پیمانکار شروع بکار نکرده و تلاش می شود تا هرچه سریع تر عملیات اجرایی آن از سر گرفته شود و شاهد تسهیل در تردد مردم از این محور باشیم.

فرماندار دهلران ارتقای دهستان دشت عباس به بخش را از دیگر مطالبات مردم دانست و ادامه داد: با توجه به تلاش مدیریت ارشد استان و نگاه مثبت دولت و از طرفی شاخصه هایی چون جمعیت، پراکندگی و ظرفیت ها، این مهم تا پایان سال جاری محقق خواهد شد.

موسوی ارتقای فرمانداری شهرستان به فرمانداری ویژه را یادآور شد و تاکید کرد: این مهم نیز در دستور کار است و تلاش ها و پیگیری ها در این زمینه با توجه به فاکتورهای لازم به جد دنبال می شود.

وی از اختصاص 120 میلیارد ریال در کمیته برنامه ریزی شهرستان به حوزه راه و شهرسازی و حمل و نقل جاده ای خبر داد و گفت: رفع نقاط حادثه خیر و توجه به محورهای مواصلاتی و راه ها و رفع مشکلات این حوزه بخوبی در این اعتبار لحاظ شده است.

فرماندار دهلران بازگشایی مرز چیلات را از مطالبات دیرینه شهرستان دانست و افزود: با تلاش مدیریت ارشد استان و نگاه ویژه دولت این مهم در هیئت دولت ایران و عراق تصویب شده و لازمه تحقق این مهم پای کار آمدن طرف عراقی است که رایزنی های گسترده در این زمینه در دستور کار است و امیدواریم هرچه زودتر این مهم نیر برای رونق منطقه محقق شود.

وی با اشاره به اعمال تعرفه برق گرمسیری در شهرستان اظهار کرد: این مهم از خدماتی است که برای شهروندان انجام می شود و مردم از نعمت تعرفه گرمسیری بهره مند هستند و اگر جایی کسانی احساس می کنند تعرفه برق آنها بالاست می توانند با دلایل و مدارک موضوع را پیگیری کنند و مسئولان نیز بررسی لازم را خواهند داشت.

موسوی به زیرساخت های اربعین و تردد زائرین از شهرستان اشاره و گفت: امسال 2 میلیارد ریال برای تامین زیرساخت های اربعین در ایستگاه های پذیرایی اختصاص یافته و همه مسئولان در تلاش هستند که زیرساخت های اربعین در ایستگاه اصلی شهر دهلران بخوبی مهیا شوند ضمن اینکه مردم شهرستان هرساله بخوبی پای کار هستند و در این زمینه پیشگام هستند و امسال نیز با کمک مردم و مسئولان شهرستان اماده استقبال، پذیرایی و اسکان زائرینی است که از این مسیر تردد می کنند.

***
بهره برداری سه طرح عمرانی و آموزشی در بخش مرکزی

برای اجرای این طرح شامل جدول کشی و بهسازی معابر شهرک وحدت، روستای بیشه دراز و روستای حاضرمیل 4میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شد.

بهره برداری از دبستان 6 کلاسه برکت در روستای فرخ آباد پائین از دیگر طرح های سومین روز هفته دولت در بخش مرکزی دهلران بود.

برای احداث این مدزسه 7میلیارد و 110 میلیون ریال هزینه شده است.

بهره برداری از پنج پروژه و اجرای یک طرح در زرین آباد و میمه دهلران آغاز شد

فرماندار دهلران در آیین بهره برداری از این طرح ها گفت: این طرح ها شامل اجرای آبیاری نوین، ساختمان آتش نشانی شهرداری پهله، خانه بهداشت روستای خربزان، کلنگ زنی روکش آسفالت پهله به بردی و روکش آسفالت شهر میمه هستند.

سید حسینعلی موسوی افزود: برای اجرای این پروژه ها بالغ بر 20 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی با اشاره به اعتبارات 120 میلیارد ریالی این 2 بخش در کمیته برنامه ریزی شهرستان یادآور شد: برای مسیرهای میمه به ملکشاهی، میمه به تختان و روکش سه راهی کاور به زرین آباد 30 میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

فرماندار دهلران همچنین با اعضای ستاد تدبیر و امید در شهر میمه دیدار کرد و گفت: بازگشایی مرز چیلات، شروع بکار پتروشیمی و کلنگ زنی نیروگاه سیکل ترکیبی 500 مگاواتی برق از مهم ترین پروژه هایی هستند که در اولویت اجرا قرار دارند و به جد دنبال می شوند.

وی تلاش برای تحقق شعارهای دولت در همه عرصه ها را از وظایف مهم دلسوزان و خدمتگزاران مردم دانست و اضافه کرد: همه باید تلاش کنند دولت در تحقق شعارهایش بیش از پیش موفق باشد و روزانه شاهد شتاب بخشی در توسعه و پیشرفت و خدمت به مردم باشیم.

وی در دیدار با اعضای شورای پنجم شهر میمه نیز با تبریک هفته دولت و آغاز بکار شوراها گفت:شوراها باید تلاش کنند تا سرمایه گذار برای سرمایه گذاری در بخش ترغیب شود و از طرفی دولت نیز در راستای شکوفایی بخش گردشگری و جذب سرمایه گذار در بخش سراب میمه همت می کند.

موسوی با اشاره به توجه به راه های این بخش در کمیته برنامه ریزی شهرستان افزود:گاز رسانی به میمه وزرین آباد از موضوعات مهمی است که در دستور کار است و تا پایان سال خبرهای خوشی در این زمینه به مردم داده خواهد شد.

***
بهره برداری و کلنگ زنی 40 طرح در دهلران آغاز شد

فرماندار دهلران در این آیین گفت: این پروژه ها در حوزه های آب و خاک، کشاورزی، اقتصادی، خدماتی، عمرانی، آموزشی و بهداشتی هستند.

سید حسینعلی موسوی با اشاره به هزینه 480 میلیارد ریالی برای اجرایاین پروژه ها افزود: با اجرای این طرح ها زمینه اشتغال یک هزار و 400 نفر در شهرستان فراهم می شود.

فرماندار دهلران از سرگیری عملیات پتروشیمی دهلران را از مهمترین این طرح ها ذکر کرد و یادآور شد: برای این پروژه بیش از 30 هزار میلیارد ریال هزینه می شود که موجب رونق اقتصادی و اشتغال منطقه خواهد شد.

موسوی به کلنگ زنی طرح گازرسانی به روستاهای حاضرمیل، تم تم آب و گلسیری با اعتبار 26 میلیارد ریال اشاره و تاکید کرد: در حوزه بهداشت و درمان افتتاح خانه های بهداشت و کلنگ زنی 2 مرکز جامع سلامت در روستاهای بخش مرکزی و موسیان با اعتبار 20 میلیارد ریال در دستور کار است.

وی ادامه داد: بهره برداری از واحدهای کارآفرینی و بنگاه های کوچک در شهرستان با اعتبار 10 میلیارد ریال ، آبرسانی به روستاها و اصلاح خطوط انتقال آب روستایی با اعتبار 21 میلیارد و 200 میلیون ریال ، اجرای طرح هادی روستایی با سرمایه گذاری یک میلیارد و 400 میلیون ریال و روکش آسفالت و معابر شهری، بهسازی میادین و توسعه فضاهای سبز در دهلران و میمه با هزینه 12 میلیارد و 700 میلیون ریال از دیگر پروژه های هفته دولت در دهلران است.

فرماندار دهلران حجم سرمایه گذاری های دولت تدبیر و امید در شهرستان را یادآور شد و اضافه کرد: طی چهار سال گذشته دولت بخوبی استعدادهای شهرستان را مورد توجه قرار داده و امروز شاهد توسعه منطقه و آغاز عملیات اجرایی پروژه های مهم و تاثیرگذاری همچون ان جی ال 3100 ، پتروشیمی و برق 500 مگاواتی در زمینه اشتغال و تولید هستیم.

موسوی با اشاره به پیگیری ها برای پروژه های حوزه راه، نفت و گاز و نیرو در شهرستان از سوی مدیریت ارشد استان و دولت تدبیر و امید گفت: شتاب بخشی در عملیات اجرایی ان جی ال، شروع عملیات چهار بانده کردن مسیر دهلران به اندیمشک، تعریض مسیر دهلران به مهران، فعالیت پتروشیمی دهلران، احداث نیروگاه برق 500 مگاواتی، پیگیری برای رفع مشکلات راه چمسرخ و بازگشایی مرز چیلات از اقدامات مفید و موثر دولت در راستای توسعه شهرستان هستند که به جد دنبال می شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز در این مراسم گفت: ۱۰۰ خانه بهداشت و مرکز بهداشتی در استان در حال ساخت است.

دکتر علی دلپیشه در آئین بهره برداری از خانه های بهداشت و مراکز جامع سلامت دهلران افزود: بر اساس یک قرارداد سه جانبه با بهداشت ، استانداری و دانشگاه علوم پزشکی برای این ۱۰۰ خانه بهداست ۶۰۰ میلیارد ریال هزینه می شود.

وی با اشاره اقدامات بی سابقه دولت در حوزه بهداشت و درمان استان افزود: کار ساخت ۶ مرکز جامع سلامت و بهره برداری و در دست اجرا بودن ۱۰ خانه بهداشت از جمله این اقدامات است.

دلپیشه از هزینه ۲۰ میلیارد ریالی برای خانه های بهداشت و مراکز جامع سلامت دهلران خبر داد و گفت: 2 مرکز جامع سلامت در هفته دولت کلنگ زنی می شود.

***
۶۰ میلیارد ریال برای پروژه های گاز دهلران هزینه می شود

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام از هزینه ۶۰ میلیارد ریالی برای گازرسانی به روستاهای این شهرستان خبر داد.

عباس شمس الهی در آیین کلنگ زنی گازرسانی به روستاهای بخش مرکزی گفت: گاز رسانی به ۳۲ روستای دشت عباس با ۲۶۰ کیلومتر خط انتقال و ۴ هزار و ۵۰۰ انشعاب با ۹۵ درصد پیشرفت در حال اجراست.

وی اضافه کرد: در هفته دولت گاز رسانی به ۹ روستای دهلران با ۳۰ کیلومتر خط انتقال و برخورداری ۷۰۰ خانوار از نعمت گاز طبیعی اجرایی می شود.

شمس الهی تاکید کرد: با بهره برداری از این طرح ها پوشش شبکه گاز در مناطق روستایی دهلران به بیش از ۸۰ درصد می رسد.

***
عملیات اجرایی پتروشیمی دهلران از سر گرفته شد

استاندار ایلام در این آیین از سرمایه گذاری بیش از 30 هزار میلیارد ریالی برای احداث پتروشیمی دهلران خبر داد.

محمدرضا مروارید گفت: با پیگیری های دولت تدبیر و امید و همراهی وزیر نفت صندوق بازنشستگی نفت وارد سرمایه گذاری در ان جی ال و پتروشیمی دهلران شد و پیش بینی می شود ظرف سه سال شاهد افتتاح آن باشیم.

وی با اشاره به تخصیص 545 میلیون دلار اعتبار ان جی ال از صندوق توسعه ملی افزود: روال کار و روند این طرح صنعتی روز به روز بهتر می شود.

استاندار ایلام با اشاره به تامین خوراک پتروشیمی از ان جی ال یاداور شد: بکارگیری نیرهای بومی همیشه مورد تاکید است ضمن اینکه شغل های جانبی نیز ایحاد خواهد کرد.

مروارید از مسئولان وزارت نفت برای توجه به پروژه های شهرستان دهلران تقدیر کرد و گفت: این طرح ها ضمن رونق اشتغال و اقتصاد منطقه موجب توسعه و پیشرفت بیش از پیش شهرستان و استان می شوند.

نماینده مردم دهلران ، دره شهر ، آبدانان و بدره در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: پروژه های نفت و گاز دهلران بخوبی در حال اجراست و امیدواریم بزودی شاهد آثار مثبت آن بر اقتصاد مردم منطقه و استان باشیم.

شادمهر کاظم زاده اضافه کرد: 600 نفر در این طرح مشغول هستند و با شتاب بخشی در عملیات اجرایی این تعداد به یک هزار نفر می رسد و اولویت نیز با نیروهای بومی شهرستان و استان است.

مجتمع صنایع پتروشیمی دهلران قرار است در زمینی به مساحت ۲۰۰ هکتار در ۲۲ کیلومتری شهرستان دهلران ایجاد شود.

خوراک مجتمع از پالایشگاه گاز و گاز مایع ۳۱۰۰ واقع در چشمه خوش تأمین و با خط لوله ای به طول ۴۵ کیلومتر به پتروشیمی دهلران تحویل می شود.

پتروشیمی دهلران اتیلن ، پروپیلن ، پلی اتیلن سنگین ، سوخت کوره و بنزین پیرولیز تولید خواهد کرد و پس از بهره برداری نهایی سالانه بیش از 650 هزار تن محصول تولید و به بازار داخلی و خارجی عرضه می کند

استاندار ایلام همچنین بمناسبت هفته دولت در شهر دهلران با بسیاری از مردم این شهردیدار و دستورات لازم جهت رفع مشکلات انان را صادر کرد.

استاندار ایلام و همرهان همچنین از محل استقرار ایستگاههای اربعین و نحوه ی تامین زیر ساخت ها و اقدامات مورد نیاز شهرستان در خصوص آمادگی برای خدمات دهی با زائرین اربعین در ورودی شهر دهلران بازدید و جهت تسریع در امر خدمات رسانی به زائرینی که در اربعین از این شهرستان تردد می کنند دستورات لزام در خصوص زیر ساخت ها را صادر کرد.


١٢:٣٥ - 1396/06/13    /    شماره : ٢٤٩٩٢    /    تعداد نمایش : ٤٥٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج