سه شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 14
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 358785
  • بازديدكنندگان امروز : 659
  • كل بازديدكنندگان : 4499046
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

فرماندار دهلران دهیاران را مجری سیاست ها و برنامه های دولت در همه ابعاد در جهت عمران وآبادانی روستاها دانست.

سید حسینعلی موسوی در نشست با دهیاران دهلران اظهار کرد:دهیاران با برنامه ریزی و اولیت بندی موضوعات زمینه تسهیل در خدمات رسانی به روستاها را فراهم کنند.
وی بر ضرورت توجه دهیاران به برنامه ها و سیاست های دولت در همه زمینه ها برای روستاییان تاکید کرد و افزود: شناسایی ظرفیت ها وبرنامه ریزی و جلب مشارکت مردم برای توسعه روستاها و ایجاد اشتغال از دیگر موضوعاتی است که دهیاران باید به جد دنبال کنند.
فرماندار دهلران با اشاره به احیای دهیاری ها در دولت اصلاحات گفت:تمرکز زدایی و واگذاری مسئولیت به افراد محلی برای توسعه روستا از اهداف این برنامه بود که امروز شاهدیم به همت شوراها و با کار اجرایی دهیاران روستاها روز به روز در مسیر توسعه بیشتر قرار می گیرند.
موسوی بر ضرورت بهره گیری دهیاران از ظرفیت های محلی در همه زمینه را موجب تسریع در توسعه وپیشرفت دانست و گفت: در دولت تدبیر و امید توجه به روستاها و اعتبارات عمرانی آنها چشم گیر است و نمونه بارز آن نیز حجم اقدامات و کارهای اساسی و زیر بنایی است که در روستاها انجام شده است.
فرماندار دهلران بر ضرورت بیان عملکرد دولت در روستاها توسط دهیاران تاکید کرد و افزود: این خدمات باید بیش از پیش برای مردم بیان شود ضمن اینکه باید مشکلات نیز اولویت بندی و پیگیری و با برنامه ریزی حل شوند. وی گفت:دهیاران باید با سیاست گذاری، مدیریت و اجرای برنامه های آموزشی و جذب مشارکت مردم و منابع مالی در توسعه کارآفرینی روستاها نقش اساسی ایفا کنند تا زمینه برای توسعه کارآفرینی روستایی فراهم شود. موسوی به خدمات و اقدامات دولت تدبیر و امید در شهرستان دهلران و روستاها اشاره و افزود: سال گذشته بیش از 10هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح های آب و خاک و کشاورزی شهرستان هزینه شد.
نماینده عالی دولت در شهرستان دهلران به طرح سامانه گرمسیری و طرح احیای 50هزار هکتاری در شهرستان اشاره و افزود:با اجرای این طرح ها سطح زیر کشت آبی شهرستان به مرز 110 هزار هکتار می رسد که موجب تحول در کشاورزی و تولید و اشتغال منطقه است.
وی تلاش برای بازگشایی بازارچه مرزی چیلات و ارتقاء دهستان دشت عباس به بخش را از دیگر اقدامات برشمرد و گفت: با تصویب مرز چیلات در هیات دولت و توافق طرف عراقی به زودی این خواسته مردم نیز محقق خواهد شد که نقش مهمی در اقتصاد و معیشت مردم دارد و از طرفی ارتقاء دهستان دشت عباس به بخش نیز تا پایان سال اجرایی می شود.
فرماندار دهلران به اقدامات دولت در حوزه راه های شهرستان از جمله چهار بانده کرده محور دهلران به اندیمشک و تعریض مسیر دهلران به مهران نیز اشاره و افزود: امسال 80 میلیارد ریال اعتبار برای حوزه راه های شهرستان پیش بینی شده که 12 میلیارد ریال از این اعتبار برای روکش مسیر سه راهی کاور به زرین آباد هزینه می شود.
موسوی انتخابات را عرصه حضور مردم برای تعیین سرنوشت خود دانست و افزود: مردم با مشارکت خود در پای صندوق های ضمن رای به نظام در واقع به برنامه های دولت تدبیر و امید رای دادند و خواستار تداوم و اجرایی شدن این برنامه ها هستند و در این راستا وظایف مسئولان برای خدمت مضاعف به مردم سنگین تر است.
در پایان نیز دهیاران در فضایی صمیمی ضمن بیان خدمات و اقدامات دولت در روستاها به بیان مشکلات نیز پرداختند. شهرستان مرزی دهلران با 64 روستا دارای 47 دهیاری می باشد که از این تعداد 30نفر در موسیان،8 نفر در بخش مرکزی،6نفر در زرین آباد و 3 نفر در سراب میمه مشغول خدمت به مردم در روستاها هستند.


١١:٤٢ - 1396/04/31    /    شماره : ٢٤٧٢٣    /    تعداد نمایش : ٣٩٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج