شنبه ٣٠ تير ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 1
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 346639
  • بازديدكنندگان امروز : 796
  • كل بازديدكنندگان : 4342504
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید معاون استاندار ایلام از مراحل ساخت پروژه حمیل – کرمانشاه


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلامبه همراه فرماندار چرداول و جمعی از مدیران حوزه راه و شهرسازی استان ایلام روز سه شنبه از مراحل ساخت جاده حمیل - کرمانشاه بازدید و از نزدیک در جریان روند امور و مسایل و مشکلات آن قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام، مهندس شاپور پولادی در حاشیه این بازدید اظهار داشت: هزینه اجرا و ساخت جاده حمیل - کرمانشاه به طول 52 کیلومتر با صرفه جویی در مصرف سوخت ناشی از کوتاه شدن مسیر طی پنج سال باز می گردد.
مهندس پولادی تاکید کرد: با توجه به اینکه اعتبار و انرژی بسیاری در نتیجه طولانی بودن مراحل ساخت این مسیر مصرف می شود در صورت افتتاح این جاده طی مدت پنج سال از محل صرفه جویی در مصرف سوخت، هزینه اجرای آن جبران می شود.
وی گفت: مسئولان استان ایلام تاکنون روند اجرایی این پروژه را بطور مستمر پیگیری کرده و نظارت دقیقی بر مراحل تکمیل آن دارند ولی از مسئولان استان کرمانشاه انتظار داریم توجه بیشتری به ساخت این پروژه شریانی داشته و با تزریق اعتبار مورد نیاز روند احداث آن را شتاب بخشند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام افزود: این پروژه راهسازی در 2 قطعه 25 کیلومتری در حال اجراست که قطعه اول هم اکنون 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 13 کیلومتر آن نیز در سه لایه آسفالت شده و مابقی در مرحله خاکریزی، خاکبرداری و بیس است و تنها در کیلومتر 12 تا 16 با مشکل معارض روبرو است که بزودی این مشکل را با رایزنی ها برطرف خواهیم کرد.
پولادی اضافه کرد: قطعه دوم در ابتدا از پیشرفت فیزیکی مناسبی برخوردار نبود ولی سال گذشته با انعقاد قرارداد با یک پیمانکار توانمند روند خاکریزی و خاکبرداری آن سرعت گرفته و پیشرفت فیزیکی آن به 20 درصد رسیده است.
وی میزان پیشرفت این پروژه را در 2 قطعه در مجموع 50 درصد اعلام کرد و افزود: امیدواریم با همراهی مسئولان 2 استان ایلام و کرمانشاه شاهد افتتاح این پروژه ملی در سال 97 باشیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت: این پروژه در قالب 2 قرارداد تدوین شده که بر اساس قرارداد اول 120 میلیارد ریال تاکنون هزینه شده و در قرارداد دوم نیز 380 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده و هم اکنون 15 درصد کار انجام شده است.
جاده ارتباطی کنونی کرمانشاه - ایلام به طول 163 کیلومتر از مسیر کرمانشاه - ماهیدشت - اسلام آباد غرب - حمیل - شباب می گذرد در صورتی که با بهره برداری از راه جدید این مسیر با 40 کیلومتر کاهش به حدود 125 کیلومتر می رسد و برای عزیمت از کرمانشاه به ایلام دیگر نیازی به عبور از شهرهای ماهیدشت و اسلام آباد غرب نیست.


١١:٣٦ - 1396/04/21    /    شماره : ٢٤٦٥٧    /    تعداد نمایش : ١٢٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج