جمعه ٠١ تير ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 10
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 345288
  • بازديدكنندگان امروز : 682
  • كل بازديدكنندگان : 4305885
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

معاون استاندار ایلام:

جذب فاینانس پتروشیمی مهران طلسم سرمایه گذاری خارجی ایلام را می شکند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ایلام گفت: جذب فاینانس پتروشمی مهران در سال جاری طلسم سرمایه گذاری خارجی در استان را خواهد شکست.
به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام، دکتر حشمت اله عسگری روز دوشنبه در نشست کارگروه فرصت های سرمایه گذاری در استان اظهار کرد: در حوزه سرمایه گذاری و اجرای طرح های بزرگ و متوسط سامانه فرصت های سرمایه گذاری در استان به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی طراحی شده و امکان سنجی طرح های سرمایه گذاری و ظرفیت ها و قابلیت های ایلام به خوبی ارایه شده است.
وی ادامه داد: تلاش های زیادی برای جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی در استان صورت گرفته اما سرمایه گذاری پدیده بسیار پیچیده ای است که همه ما فراتر از وظیفه سازمانی برای استان ایلام و مردم مرزدار آن باید تلاش کنیم تا بتوانیم موفق به جذب سرمایه گذار شویم.
وی افزود: در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و ستاد جذب سرمایه گذاری با توجه به اختیارات قانونی که وجود دارد می توان موانع سرمایه گذاری استان را پیگیری کرد و مشکلات را به خوبی مطرح کرد و مسائل راهبردی، برنامه های کلان، مشوق های سرمایه گذاری، سیاست ها و برنامه های کلیدی و راهبردی و آیندها و موانع را شناسایی کرد.
دکتر عسگری گفت: شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی نقش مهمی در معرفی قابلیت های استان و شناسایی ظرفیت های سرمایه گذاری و همچنین آشنایی با سرمایه گذاران استانها و کشورهای دیگر دارد.
وی تاکید برای اجرای طرح های بزرگ با حضور سرمایه گذاری خارجی را یکی از ایرادات ستاد سرمایه گذاری استان برشمرد و گفت: در حوزه وزارت اقتصادی باید وقت کافی، اعتبار و پشتیبانی لازم در راستای سرمایه گذاری و تسهیل جذب فرآیند سرمایه گذاری صورت گیرد و در مرکز خدمات سرمایه گذاری بحث کارشناسی در راستای چگونگی جذب و مشوق های سرمایه گذاری مطرح شود.
وی اظهار کرد: مرکز خدمات سرمایه گذاری دارای جایگاه قانونی است و می تواند محل همین گفت و گو ها باشد تا بازخورد اقدامات دو سه سال اخیر در این حوزه را بررسی کنیم.
وی یادآور شد: بخش خصوصی استان هرچند محدود است اما می تواند پای کار بیاید و بخش عمده ای از ظرفیت های اقتصادی استان را به فعلیت برساند.
در این نشست دبیر ستاد فرصت های سرمایه گذاری استان به ارایه گزارشی از طرح های مهم استان که قابلیت سرمایه گذاری خارجی دارند اشاره کرد و گفت: نسخه لاتین طرح ها باید توسط دستگاه های ذیربط ترجمه شود تا به سرمایه گذاران خارجی معرفی شود.
ساده میری اظهار کرد: طرح راه آهن ایلام، نیروگاه سیکل ترکیبی، بزرگ راه، میراث فرهنگی، طرح های جهاد کشاورزی، صنعت، پتروشیمی مهران و ... از جمله این طرح ها هستند که باید به خوبی معرفی شوند.
وی افزود: فضای کسب و کار استان باید رصد شود و برای توسعه استان با اجرایی کردن طرح های بزرگ و زیر بنایی باید یک گام عملی برداریم تا بتوانیم بسیاری از مشکلات اقتصادی و اشتغال را برطرف کنیم.
در ادامه این نشست مدیران دستگاه های متولی طرح های بزرگ به تشریح وضعیت طرح ها و موانع و مشکلات آنها پرداختند.


٠٨:٤٢ - 1396/03/31    /    شماره : ٢٤٥٥٢    /    تعداد نمایش : ٢٤١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج