پنج شنبه ٢٨ تير ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 3
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 346597
  • بازديدكنندگان امروز : 235
  • كل بازديدكنندگان : 4339235
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نشست پدافند غیر عامل با موضوع پیشگیری از بیماریهای واگیر دار

برگزاری نشست پدافند غیر عامل با موضوع پیشگیری از بیماریهای واگیر دار


نخستین نشست پدافند غیرعامل استان با موضوع پیشگیری از بیماریهای واگیر داردر سال جاری در ایلام برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام پرویز شریفی روز شنبه در نشست پدافند غیر عامل زیستی با موضوع پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو در استان اظهار کرد: جلوگیری از بروز بیماری تب کریمه کنگو که در برخی از استان های کشور آثار آن مشاهده شده نیازمند پیشگیری و آموزش به عموم اقشار جامعه به ویژه کسانی است که با دام و گوشت ارتباط مستقیم دارند.
وی افزود: یکی از موارد نگرانی در استان ایلام وجود محل های نگهداری غیر استاندارد و کشتار غیر مجاز دام است که ذبح دام در این اماکن با توجه به غیر قانونی بودن و عدم نظارت و تایید دامپزشکی استان از لحاظ انتشار بیماری و آلودگی زیست محیطی موجب نگرانی است.
شریفی یادآور شد: برای مقابله با فعالیت این کشتارگاه های غیر مجاز که در حاشیه شهرها قرار دارند باید دستگاه های ذیربط چون دادستانی، نیروی انتظامی، محیط زیست، دامپزشکی و ... اقدام های جدی را در دستور کار خود داشته باشند.
وی گفت: یکی دیگر از موضوع های مهم در خصوص پیشگیری از شیوع بیماری تب کریمه کنگو در استان نظارت گسترده و جدی در مبادی خروجی و ورودی و گلوگاه های استان برای جلوگیری از ورود دام های غیر مجاز و فاقد برگه تایید سلامت و مجوز تردد از دامپزشکی به داخل استان است.
وی تاکید کرد: تا پایان زمان فعالیت کنه ناقل بیماری تب کریمه کنگو دستگاه های مرتبط با این بیماری با ایجاد یک کارگروه به طور مداوم وضعیت بیماری، راه های کنترل، تعداد افراد مبتلا به بیماری، عوامل شیوع و سرایت بیماری را رصد، نظارت، پایش و گزارش کنند.
وی افزود: یکی از مهترین راه های مقابله با بیماری تب کریمه کنگو آموزش مردم اعم از مصرف کنندگان، قصابان، نیروهای شاغل در کشتارگاه ها، دامداران و همه کسانی است که با دام زنده، لاشه دام مرتبط هستند و نیز مردم باید از خرید گوشت از کشتارگاه های غیرمجاز اجتناب کنند.


١٤:٤٢ - 1396/03/13    /    شماره : ٢٤٤٩٠    /    تعداد نمایش : ٤٢٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج