پنج شنبه ٢٨ تير ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 1
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 346591
  • بازديدكنندگان امروز : 226
  • كل بازديدكنندگان : 4339226
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری خبر داد:

اجرای طرح توان افزایی و ارتقای تاب‌آوری زنان و خانواده‌ها در ایلام


مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری ایلام از اجرای طرح توان افزایی و ارتقای تاب‌آوری زنان و خانواده‌های استان خبر داد و گفت: هدف از طرح، توانمندسازی گروه‌های در معرض بالا جهت کنترل رفتارهای پر خطر کودکان و خانواده‌ها است.
به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام، «کلثوم خلیلوند» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه ایلام، در تشریح طرح توان افزایی و ارتقای تاب‌آوری زنان و خانواده‌های استان ایلام اظهار کرد: این پروژه در راستای برنامه‌های اجرایی ماده 230 برنامه پنجم توسعه در حوزه ارتقای سلامت و به منظور توانمندسازی گروه‌های در معرض بالا جهت کنترل رفتارهای پر خطر کودکان و خانواده‌ها اجرایی می‌شود.
مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری ایلام از دیگر اهداف طرح را ارتقای آگاهی و سطح سلامت روانی، جسمانی زنان و خانواده‌ها برشمرد و افزود: افزایش تاب‌آوری اجتماعی خانواده‌ها در مقابل آسیب‌های اجتماعی، تعارضات خانوادگی و زناشویی و همچنین توسعه مشارکت در امور شهری، ارتقای فرهنگ شهرنشینی و کاهش آسیب‌های اجتماعی از دیگر اهداف طرح است.
خلیلوند تصریح کرد: این طرح از طریق توان افزایی و توسعه ظرفیت‌های جامعه محلی با آموزش 20 تشکل اجتماع محور و یا همکاری سازمان‌های مردم نهاد بومی از طریق برگزاری کارگاه‌های «تربیت آموزش‌گر محلی» به مدت 36 ساعت برگزار می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: این اموزش‌ها در زمینه فراگیری مهارت‌های دهگانه زندگی شامل خودآگاهی، همدلی، برقراری ارتباط موثر بین فردی، حل مسئله، تصمیم‌گیری، تفکر خلاق، تفکر انتقادی، مقابله با استرس و کنترل خشم با هدف پیشگیری از تعارضات خانوادگی، نزاع دسته جمعی و افزایش فرهنگ شهروندی، مشارکت در امور شهری و مدیریت مسائل زیست محیطی می‌باشد.- گفتنی است این طرح توسط امور زنان و خانواده استانداری و در 2 فاز اجرا خواهد شد.


١٣:٤٥ - 1395/12/18    /    شماره : ٢٤١١٦    /    تعداد نمایش : ٣٠٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج