شنبه ٠٥ خرداد ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 15
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 344277
  • بازديدكنندگان امروز : 671
  • كل بازديدكنندگان : 4267756
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل امور اجتماعی استانداری ایلام :

چاپ کتاب باید متناسب با نیاز جامعه باشد


مدیرکل امور اجتماعی استانداری ایلام گفت: چاپ کتاب باید متناسب با نیاز جامعه باشد
به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام، علی مهرعلیزاده روز سه شنبه در نشست تخصصی نقش سازمان های مردم نهاد در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در حاشیه دهمین نمایشگاه سراسری کتاب ایلام تاکید کرد: وضعیت صنعت انتشار کتاب و میزان فرهنگ کتابخوانی هر منطقه حکایت مستقیمی از میزان شاخص های مختلف توسعه آن منطقه است.
وی افزود: انتشار و ارائه کتاب نباید دولتی بلکه باید جنبه مردمی داشته باشد تا بتوانیم شاهد تغییرات مثبت در حوزه مطالعه و کتابخوانی باشیم.
وی با تاکید بر اینکه کتاب باید در ارتباط با ساختار فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور دیده شود، افزود: کتاب هایی که در جامعه چاپ و منتشر می شوند، باید متناسب با نیاز مردم باشند.کتاب معرف توسعه کشور بویژه حوزه اقتصادی است بطوریکه میزان پیشرفت هر کشوری در گرو توسعه صنعت چاپ و نشر است.
به گفته مهرعلیزاده، چنانچه شناخت مردم نسبت به کتاب در هر کشوری مطلوب باشد به همان اندازه نیز اقتدار آن کشور در حوزه علم و دانش و فرهنگ کتاب و کتابخوانی نیز بیشتر خواهد بود.
مدیر کل امور اجتماعی استانداری ایلام با اشاره به دغدغه عمومی جامعه که چرا متناسب با افزایش دانشگاه ها و جمعیت شهر نشینی علم و دانش ارتقا پیدا نکرده گفت: این مساله باید با اطلاع رسانی و تبلیغات مناسب مطالعه و کتابخوانی به دغدغه اجتماعی و فرهنگی مردم تبدیل شود.
وی نقش سازمان های مردم نهاد را در شناسایی ایده ها، استعدادها و خلاقیت های حوزه مطالعه و کتابخوانی موثر دانست.
دهمین نمایشگاه سراسری کتاب ایلام با ارائه 31 هزار عنوان کتاب و برقراری 30 در صد تخفیف از هشتم تا 13 اسفند ماه جاری در انبار غله شهر ایلام دایر است.


١٠:٥٨ - 1395/12/11    /    شماره : ٢٤٠٤٠    /    تعداد نمایش : ٣٢١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج