شنبه ٠٥ خرداد ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 26
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 344296
  • بازديدكنندگان امروز : 693
  • كل بازديدكنندگان : 4267778
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

120 هزار ایلامی زیر پوشش برنامه اجتماع محور پیشگیری از اعتیاد قرار می گیرند

مدیر کل بهزیستی ایلام گفت: 120 هزار نفر از مردم این استان زیر پوشش برنامه اجتماع محور پیشگیری از اعتیاد قرار خواهند گرفت.
فرهاد قیصربیگی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در رویکرد جدید این اداره کل برای مقابله با معضل اعتیاد موسسه های غیر دولتی در قالب برنامه اجتماع محور ورود جدی پیدا کرده و 30 موسسه در 30 محله استان فعالیت دارند.
وی با بیان اینکه از این تعداد 20 محله در مناطق شهری و 10 محله در مناطق روستایی زیر پوشش این طرح قرار می گیرند، اظهار کرد: در این طرح موسسه های مردم نهاد با حضور در این محله ها افراد با نفوذ و امین را شناسایی و پس از نیاز سنجی منطقه کارهای مداخله ای پیشگیری از اعتیاد را اجرا خواهند کرد.
قیصربیگی اجرای طرح غربالگری پیشگیری از مواد مخدر را از دیگر برنامه های این اداره کل برای مقابله با اعتیاد اعلام کرد و گفت: بر این اساس یک هزار کودک مضطرب در مهدهای کودک شناسایی و کارهای مداخله ای نظیر مشاوره، و حمایت از خانواده های آنان در دستور کار قرار خواهد گرفت.
مدیر کل بهزیستی ایلام همچنین از اجرای طرح مشارکت دانش آموزان در برنامه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی در 10مدرسه شهر ایلام خبر داد و یادآور شد: در این طرح نیز با مشارکت آموزش و پرورش یک هزار دانش آموز زیر پوشش آموزش قرار خواهند گرفت.
وی کمک به شناسایی خانواده های در معرض آسیب و مداخله های آموزشی در مهدهای کودک محلات آسیب خیز، برنامه عمومی پیشگیری از اعتیاد با هدف ارتقای سطح دانش در محیط های اداری، سازمانی و نظامی و اجرای طرح خانه و مدرسه با مشارکت آموزش و پرورش در مدارس حاشیه شهرها را از دیگر برنامه های این اداره کل در راستای پیشگیری از اعتیاد برشمرد.


١٣:٤١ - 1395/12/02    /    شماره : ٢٣٩٨٨    /    تعداد نمایش : ٢٨١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج