جمعه ٠١ تير ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 4
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 345260
  • بازديدكنندگان امروز : 240
  • كل بازديدكنندگان : 4305443
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

پرداخت 850 میلیون ریال به خانواده های دارای چند قلو

کارشناس مسئول دفتر توانمندسازی و خانواده اداره کل بهزیستی ایلام از حمایت این دستگاه از خانواده های دارای چند قلو خبر داد
عبدالصباح کارزانی اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل جامع حمایت های مالی و اجتماعی بهزیستی کشور برای تامین معیشت خانواده های دارای چند قلو و مادران شیر ده این کودکان، به این خانواده ها کمک هزینه مالی پرداخت می شود.
وی افزود: در این زمینه امسال به 363 خانواده دارای چند قلو اعم از مددجو و غیر مددجو در مجموع بیش از 850 میلیون ریال کمک نقدی از سوی بهزیستی ایلام پرداخت شده است.
کارزانی تاکید کرد: از این تعداد 330 خانواده دارای دو قلو، 32 خانواده سه قلو و یک خانواده دارای چهار قلو بودند که از حمایت مالی بهزیستی برخوردار شده اند.
وی سرانه پرداختی به خانواده های با فرزند دو قلو را یک میلیون و 600 هزار ریال، سه قلو چهار میلیون و 350 هزار ریال و چهار قلو را 6 میلیون و 720 هزار ریال اعلام کرد.
به گفته وی، حمایت از مادران شیرده با فرزندان چند قلو در دستور کار بهزیستی قرار دارد و تا پایان سال جاری نیز این رویه ادامه خواهد داشت.
کارزانی همچنین از پرداخت کمک هزینه تحصیلی به فرزندان خانواده های مددجو با سرپرست زن خبر داد و گفت: در این زمینه 746 دانش آموز مقطع ابتدایی، 273 نفر در مقطع متوسطه اول، 260 نفر در مقطع متوسطه دوم و 79 نفر دانشجو مراکز آموزش عالی دولتی از کمک هزینه تحصیلی به مبلغ 320 میلیون ریال بهره مند شدند.
25 هزار نفر در استان ایلام زیر پوشش خدمات حمایتی بهزیستی قرار دارند.


١٣:٢٦ - 1395/10/12    /    شماره : ٢٣٥٤٣    /    تعداد نمایش : ٢٧٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج