شنبه ٠٥ خرداد ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 16
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 344282
  • بازديدكنندگان امروز : 678
  • كل بازديدكنندگان : 4267763
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

مانور آمادگی مقابله با بلایای طبیعی در مراکزبهزیستی ایلام اجرامی شود

مدیر کل بهزیستی ایلام از اجرای مانور آمادگی مقابله با بلایای طبیعی ویژه مددجویان در مراکز این سازمان در سال جاری خبر داد.
فرهاد قیصربیگی روز سه شنبه در نشست برنامه ریزی اجرای این مانور در محل استانداری ایلام افزود: این مانور با هدف آشنائی توانخواهان و جامعه هدف این سازمان با نحوه مقابله با حوادث طبیعی ویژه مراکز بهزیستی و جامعه هدف اجرا خواهد شد.
وی ادامه داد: با توجه به محدودیت های جسمی معلولان اجرای این مانور و آشنایی آنها با نحوه پناه گیری با هدف کاهش تلفات جانی و نقص جسمی آنها ضرورت داشته که امسال در دستور کار قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به وجود بیش از 400 مرکز بهزیستی ایلام در سراسر استان گفت: این مراکز شامل مهدهای کودک، مراکز نگهداری معلولان و سالمندان، بیماران روانی اعم از روزانه و شبانه ، مرکز حرفه آموزی و کارگاه های تولیدی، حمایتی ویژه جامعه است.
وی اظهار کرد: این مانور با مشارکت هلال احمر، اتش نشانی، فوریت های پزشکی، صدا و سیما و نیروی انتظامی در دستور کار قرار گرفته و برای اجرای آن لزوم تدوین مکان یابی از کلیه مراکز بهزیستی در دستور کار قرار گرفته است.
به گفته وی، برای اجرای این مانور ابتدا محتوای آموزشی از طریق اعضا تعیین و آموزش های لازم برای مراکز و جامعه هدف ارائه و سپس بصورت سراسری در مراکز بهزیستی اجرا می شود.
وی از تشکیل سه کمیته تدوین محتوای آموزشی، اطلاع رسانی و آموزش و اجرایی برای اجرای این مانور در استان خبر داد.
مدیر ستاد بحران استان نیز در این نشست بر ضرورت برنامه ریزی و اجرای این مانور در استان تاکید کرد و گفت: پیش بینی، پیشگیری و بازتوانی سه مقوله مهم در زمان وقوع حوادث است.
احمد کرمی بیان کرد: علاوه بر این عموم مردم باید آموزش های لازم را کسب کرده تا با آمادگی لازم در زمان وقوع حوادث طبیعی از میزان تلفات جانی کاسته شود.
در این نشست مصوب شد اداره کل بهزیستی ایلام به عنوان یکی از اعضا گروه ستاد مدیریت بحران استان قرار گیرد.


١١:٣٠ - 1395/05/06    /    شماره : ٢٢٢٨١    /    تعداد نمایش : ٣١٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج