شنبه ٠٥ خرداد ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 19
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 344288
  • بازديدكنندگان امروز : 684
  • كل بازديدكنندگان : 4267769
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

سیاست های اقتصاد مقاومتی موجب تحرک و پویایی صنعت کشور شده است

حشمت اله عسگری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: پیرو دستور مقام معظم رهبری و تاکید دولت بر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی مدیران ارشد استانها به بسیج همه دستگاه ها برای اجرایی کردن این سیاست ها پرداخته اند.
وی ادامه داد: استان ایلام نیز با نصب عین قرار دادن این دستور العمل سعی در جمع آوری برنامه های اقتصاد مقاومتی همه دستگاه ها کرده و راهبردهای اساسی دستگاه ها در راستای اقتصاد مقاومتی و چارچوب آنها را مشخص کرده است.
وی افزود: همه دستگاه های دولتی استان برنامه های عملیاتی خود را در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی به این معاونت ارسال کرده اند که این برنامه ها گردآوری و به مقامات عالی کشور ارسال شده است.
دکتر عسگری گفت: یکی از اهداف اصلی اقتصاد مقاومتی ایجاد اشتغال و خارج کردن صنایع رکود زده کشور است که در این راستا نشست های مکرری برای بررسی مشکلات این واحدها در استان برگزار شده و مسائل آنان احصا شده است.
وی افزود: برنامه های مناسبی برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی در دست اقدام است که یکی از مهمترین آنها پرداخت سرمایه در گردش و تعیین تکلیف انباشت بدهی های واحدهای راکد استان است.
وی ابراز امیدواری کرد که با تزریق سرمایه در گردش بخش زیادی از این واحدهای راکد وارد چرخه تولید شوند و در راستای اقتصاد مقاومتی موجب پویایی و ایجاد اشتغال در استان شوند.
دکتر عسگری گفت: ایجاد مناطق آزاد تجاری نیز در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و توسعه صنعت و جذب سرمایه گذاریهای خارجی و ایجاد اشتغال است که امیدواریم با تصویب نهایی منطقه آزاد تجاری مهران این امر نیز تحقق یابد.
وی افزود: استان ایلام ظرفیت بسیار خوبی در بخش نفت و گاز، گردشگری مناطق جنگ، توریستی، ظرفیت مرز مهران، کانی های غیر فلزی و ... بهره می برد که نیازمند حضور سرمایه گذاران بخش های خصوصی برای به فعلیت رساندن این قابلیت ها هستند تا همه از قبل آنها بهره مند شوند و علاوه بر پویایی اقتصاد و ایجاد اشتغال، توسعه و بهبود وضعیت اقتصادی مردم استان فراهم شود


١٢:٢٩ - 1395/05/04    /    شماره : ٢٢٢٦٠    /    تعداد نمایش : ٣٢٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج