جمعه ٠١ تير ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 6
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 345263
  • بازديدكنندگان امروز : 243
  • كل بازديدكنندگان : 4305446
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ایلام گفت:

فعالان حوزه آی سی تی در ایلام باید شناسایی و توانمند شوند

دکتر حشمت اله عسگری روز دوشنبه در نشست کمیته آی سی تی استان ایلام اظهار کرد: داشتن ترسیم درستی از فعالان حوزه آی سی تی و برنامه ریزی برای حمایت و جذب آنان در قالب شرکت های دانش بنیان می تواند این افراد را توانمندتر و ایده های آنان را منجر به خلق ثروت و تجاری سازی کند.
وی افزود: در بخش توانمندیهای آی سی تی با وجود برخورداری از 17 هزار فارغ التحصیل این رشته و هزینه هنگفتی که برای توسعه زیر ساخت های آی سی تی در استان انجام گرفته اکنون باید با فکری فراتر از توسعه زیر ساخت ها به دنبال تجاری سازی و خلق ثروت و کارآفرینی از سوی این افراد باشیم. وی توضیح داد: استفاده بهتر از اینترنت، تلفن همراه، طراحی و ساخت برنامه های نرم افزاری و اپلیکیشن های متنوع در حوزه آی سی تی با همراهی ایده پردازان این بخش می تواند تحولی در حوزه ای سی تی استان ایجاد کند.
دکتر عسگری گفت: اکنون آی سی تی به عنوان یک بحث تازه و نو در همه بخش های خدماتی، صنعت، گردشگری، فرهنگ، هنر و ... سایه انداخته و به بازار بزرگ خدمات اتصال دارد که به راحتی می توان با استفاده از این ظرفیت به ایجاد اشتغال مبادرت کرد.
وی خواستار همراهی پارک علم و فناوری، مرکز اطلاعات و ارتباطات استان، مرکز فناوری و پژوهش بسیج و دانشگاه ها برای راه اندازی مراکز شتابدهی با همکاری بخش خصوصی در استان شد تا صاحبان ایده بتوانند ایده خود را به فعلیت برسانند و آن را به مرحله تجاری سازی سوق دهند.
وی افزود: در مراکز شتابدهی حمایت کامل سخت افزاری و نرم افزاری در سه ماه به صورت کامل از صاحبان ایده انجام می شود که این حمایت ها به صورت مالی بلاعوض، تسهیلات ارزان قیمت و تامین مکان است که پس از تجاری شدن طرح 15 درصد درآمد آن به مرکز شتابدهنده اختصاص می یابد.
وی ابراز امیدواری کرد که با برنامه ریزی برای برگزاری منظم نشست های حوزه آی سی تی از این ظرفیت ویژه در راستای توسعه استان در بخش فناوری و ایجاد اشتغال مولد استفاده بهینه ای صورت گیرد. در ادامه این نشست اعضا به بحث و بررسی پیرامون برگزاری استارآپ توسط دانشگاه ایلام در مهرماه و همچنین راه اندازی مراکز شتابدهنده در استان به بحث و گفت و گو پرداختند.


١٢:٢٦ - 1395/05/04    /    شماره : ٢٢٢٥٩    /    تعداد نمایش : ٣٥٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج