جمعه ٠١ تير ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 6
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 345265
  • بازديدكنندگان امروز : 246
  • كل بازديدكنندگان : 4305449
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

نخستین مرکز آموزشی، حمایتی کودک و خانواده در ایلام افتتاح شد

همزمان با نخستین روز از گرامیداشت هفته بهزیستی نخستین مرکز آموزشی، حمایتی کودک و خانواده روز سه شنبه با حضور قائم مقام توانمندسازی و اشتغال بهزیستی کشور و جمعی از مسئولان محلی در شهر ایلام افتتاح شد .
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان ایلام در این خصوص توضیح داد: این مرکز به صورت بخش خصوصی به منظور حمایت از کودکان کار و خیابان راه اندازی و بصورت روزانه فعالیت دارد.
زهرا همتی اضافه کرد: در این مرکز کودکان کار و خیابانی پس از شناسائی به این مرکز ارجاع و مشکلات آنها توسط کارشناسان و مشاوران این مرکز مورد بررسی قرار گرفته و کار ساماندهی و رفع مشکلات تحصیلی، اقتصادی و فرهنگی آنها انجام خواهد گرفت.
وی حمایت مالی از خانواده های کودکان ارجاعی به این مرکز، ارائه خدمات فرهنگی و ارائه آموزش به این کودکان را از عمده فعالیت نخستین مرکز آموزشی و حمایتی کودک و خانواده در شهر ایلام برشمرد.
وی با بیان اینکه ایلام فاقد کودکان خیابانی است گفت: سال گذشته 40کودک کار در ایلام شناسائی و مورد ساماندهی و حمایت های این سازمان قرار گرفته اند.
قائم مقام توانمندسازی و اشتغال بهزیستی کشور نیز در این آیین گفت: رسالت مهم این مرکز بازگشت کودکان کار به کانون گرم خانواده هاست و چنانچه مشکلات این کودکان رفع شود سرمایه اجتماعی جامعه نیز تقویت خواهد شد.
قاسم عبدالله زاده با اشاره به آسیب های نوپدید حاصل از تکنولوژی های نوین جامعه گفت: باید با ارائه آموزش های مختلف مهارتها های زندگی و غیره کودکان را از این آسیب ها مصون نگه داریم.
مدیر کل دفتر بانوان و خانواده استانداری ایلام نیز در این نشست راه اندازی این مرکز را در کاهش آسیب های اجتماعی و ساماندهی کودکان کار در استان مهم و اثر بخش دانست.


١٠:١٧ - 1395/04/30    /    شماره : ٢٢٢١٥    /    تعداد نمایش : ٣١٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج