شنبه ٠٥ خرداد ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 15
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 344281
  • بازديدكنندگان امروز : 677
  • كل بازديدكنندگان : 4267762
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از موزه تاریخ طبیعی و سایت تکثیر و پرورش گوزن زرد ایرانی در ایلام

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از موزه تاریخ طبیعی و سایت تکثیر و پرورش گوزن زرد ایرانی در ایلام بازدید نمود. "صیدایی" در جریان بازدید از موزه تاریخ طبیعی و تنوع زیستی ایلام گفت: ایجاد موزه تاریخ طبیعی می تواند در زمینه ارتقای دانش افراد جامعه در زمینه فرهنگ حفاظت از محیط زیست و حفظ حیات وحش نقش مؤثری ایفا کند.
وی در ادامه از موزه تاریخ طبیعی و تنوع زیستی به عنوان بهترین مکان برای جذب گردشگران و همچنین استفاده های آموزشی و علمی دانش آموزان و دانشجویان تأکید کرد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام گفت: این موزه در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع و 1800متر زیربنا در دو طبقه احداث شده است.
"سلیمان نژاد" افزود: در این موزه انواع نمونه های تاکسیدرمی جانوران جهت آشنایی دانش آموزان، دانشجویان و عموم مردم علاقه مند به محیط زیست به نمایش گذاشته شده است و تعدادی از انواع پستانداران، پرندگان، خزندگان و اسکلت های جانوری گونه های مختلف جانوری نگهداری می شود. همچنین رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از سایت تکثیر و پرورش گوزن زرد ایرانی واقع در منطقه حفاظت شده مانشت وقلارنگ با هدف آشنایی با وضعیت اکوسیستم و تکثیر گوزن زرد ایرانی بازدید نمود.
در این بازدید مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: سایت گوزن زرد ایرانی در سال ۸۶ با انتقال 6 رأس گوزن از جزیره اشک دریاچه ارومیه به ایلام شروع به فعالیت نمود و در حال حاضر تعداد 40رأس گوزن زرد در این سایت وجود دارد.
"سلیمان نژاد" در ادامه به وضعیت مطلوب گوزن های زرد ایرانی در سایت تکثیر و پرورش ایلام اشاره کرد و افزود: به دلیل شرایط طبیعی و جغرافیایی مناسب استان ، سایت پرورش گوزن ایلام یکی از سایت های موفق در نگهداری و تکثیر گوزن زرد ایرانی در کشور می باشد و انتظار می رود در چند سال آینده شاهد تکثیر بیشتر این گونه در معرض انقراض باشیم.


١١:٢٩ - 1395/02/18    /    شماره : ٢١٦١٨    /    تعداد نمایش : ٤٠٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج