جمعه ٢٣ آذر ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 12
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 27105
  • بازديدكنندگان امروز : 44
  • كل بازديدكنندگان : 4478186
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

‍ خبرهای خوب در راه است ...

‍ خبرهای خوب در راه است ...
دوشنبه 15 مرداد ماه هیئت سرمایه‌گذاری بزرگ پتروشیمی های ایران در قالب مدیران عامل شرکت های هلدینگ خلیج فارس و ایرانیان میهمان استاندار ایلام بودند.
شرکت هلدینگ خلیج فارس بزرگترین شرکت سرمایه گذاری در حوزه پتروشیمی ایران است. پتروشیمی های بزرگی در ایران زیرنظر این هلدینگ قرار دارد. هم اکنون این شرکت سهام دار بزرگ پتروشیمی ایلام نیز هست.
رایزنی استاندار ایران با غول های سرمایه گذاری پتروشیمی ایران نشان از هدفمند بودن استراتژی موفق وی برای توسعه این صنعت مهم در استان ایلام دارد.
نشست امروز سرمایه گذاران بزرگ پتروشیمی ایران با سلیمانی دشتکی به دنبال دیدار استاندار ایلام با ربیعی و اشرف زاده مدیران عامل هلدینگ خلیج‌فارس و ایرانیان در تهران طی هفته های اخیر اتفاق افتاد.
در نشست امروز استاندار ایلام از اختصاص 200 میلیارد ریال برای تامین آب پتروشیمی ایلام خبر داد که درصورت جذب این میزان اعتبار عملیات آبرسانی از سد گلال به مجتمع پتروشیمی ایلام در سریع ترین زمان ممکن آغاز می شود.
سد گلال با هدف تامین آب مصرفی پتروشیمی و پالایشگاه گاز ایلام در حال احداث است و 76 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اعتبار ساخت این سد از طریق صندوق توسعه ملی تامین شده و هیچ مشکلی از این لحاظ ندارد و تا پایان سال به بهره برداری می رسد. پس از بهره برداری از این سد، خط انتقال آب سد گلال به پالایشگاه و پتروشیمی ایلام به طول 10 کیلومتر اجرایی می شود.
قرار است فردا سه شنبه 16 مردادماه سلیمانی دشتکی به تهران برود و در دیدار با بیژن زنگنه وزیر نفت درخواست تخصیص هر چه سریعتر این اعتبار ارائه دهد.
استاندار ایلام در باره مشارکت هلدینگ خلیج فارس در تامین خوراک پتروشیمی ایلام بسیار خرسند است تا مادامی که درخواست کرده است که پس از اتمام کار نیروهای درگیر در طرح ساخت واحد الفین و شیرین سازی در ایلام بمانند و چند پروژه دیگر تعریف و ایجاد کنند.
وی امروز با بغصی فروخفته از دغدغه های پدران و مادران این دیار برای فرزندان خود گفت؛ جوانان بیکار ایلامی که به گفته خود استاندار، اشک را از چشمانش جاری ساخته است نیازمند توجه ویژه هستند.
سلیمانی دشتکی امروز از سرمایه‌گذاران شرکت های مذکور خواهش می کرد که باید دین خود را به ایلام ادا کنند. ایلامی هایی که 8 سال از آب و خاک ایران دفاع کرده اند.
مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در این نشست دغدغه های استاندار ایلام برای توسعه این دیار را ارزشمند می خواند و می گوید، تمام فکر و ذکر ما راه اندازی دو پروژه مهم واحد الفین و شیرین سازی پتروشیمی است که انشاءالله تاپایان سال راه اندازی می شوند.
به گفته جعفر ربیعی راه اندازی این 2 واحد در اولویت کاری شرکت است و تمام توان و امکانات خود را بر روی این موضوع متمرکز خواهند داد.
وی رفع مشکل آب پتروشیمی ایلام را از اقدامات خوب استاندار می داند و از آن بعنوان موضوعی بسیار مهم یاد می کند چراکه بدون آب، پتروشیمی و واحدهای وابسته به آن نیز موضوعیت ندارند.
از نظر مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس راه اندازی این واحدها بسیاری از مسائل و مشکلات را حل خواهد کرد و باعث ایجاد مشاغل و نیازهای جدیدی می شود که به تغییر بافت اقتصادی منطقه منجر خواهد شد.
پرواضح است که راه اندازی این 2 واحد تقاضاهای جدیدی در بخش حمل و نقل، غذا و مسائل رفاهی، فرهنگی و ورزشی ایجاد می کند که تامین آنها توسط بخش خصوصی به ایجاد اشتغال پایدار منجر خواهد شد.
ربیعی به یکی دیگر از دغدغه های جدی استاندار ایلام پاسخ مثبت می دهد و می گوید، در صورت وجود نیروهای بومی منطبق با شرایط ما، جذب نیروهای غیربومی در تمامی سطوح کارگری، کارشناسی و مدیریتی ممنوع است و این موضوع به تمام واحدهای تابعه ابلاغ شده است.
وی از مشارکت بخش خصوصی در ایجاد و راه اندازی صنایع پایین دستی پتروشیمی ایلام استقبال می کند و فراخوان می دهد که اگر متقاضیان طرح های دارای توجیه فنی و اقتصادی ارائه دهند نه تنها خوراک مورد نیاز آنها تامین می شود بلکه آمادگی مشارکت نیز وجود دارد.


٠٩:٣١ - 1397/05/16    /    شماره : ٢٧١٠٣    /    تعداد نمایش : ١٠٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج