پنج شنبه ٢٨ تير ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 4
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 26199
  • بازديدكنندگان امروز : 207
  • كل بازديدكنندگان : 4339207
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

بازگشت آرامش به مرز مهران

بازگشت آرامش به مرز مهران

پس از حدود 48 ساعت اضطراب و نگرانی زائران؛ از صبح امروز آرامش به این گذرگاه مرزی بازگشت و ورود زائران به پایانه به آرامی در حال انجام است.
به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام، جلال اسکندری خبرنگار اعزامی ایرنا به پایانه مرزی مهران، در گزارشی از بازگشت آرامش به مهران خبر داد.
متن گزارش به شرح ذیل است:
شب گذشته تا سحر خروجی مهران با ازدحام بی سابقه زائران شلوغ ترین و التهاب ترین زمان را در روزهای اخیر پشت سر گذاشت.
حضور ده ها هزار نفری زائران برای خروج از مرز و ورود به خاک عراق با وجود گستردگی جمعیت در حالی بود که عراق مرز زرباطیه را به روی زائران و پذیرش آنان از صبح دیروز بسته است.
اجتماع هزاران نفری این زائران که مشتاقانه در انتظار بازگشایی مرز بودند باعث بروز مشکلاتی شد که برای ساعت هایی فعالیت های عادی پایانه مرزی را دچار وقفه کرد.
زائران پس از ساعت ها انتظار و سرگردانی در مرز بدنبال اطلاع رسانی مقام های انتظامی و مرزبانی مبنی بر بسته شدن مرز از سوی عراق بتدریج با هدایت ماموران و پلیس به بیرون از محوطه پایانه مرزی مهران هدایت شدند.
بدنبال آن بسیاری ار زائران که خروج از مرز مهران را غیر ممکن می دانستند راهی مرزهای جنوبی چذابه و شملچه شدند.
اکنون آرامش کامل در پایانه مرزی مهران حکمفرماست و روند بازگشت زائران از سفر عراق در کمال نظم و سهولت به صورت قانونی جریان دارد.
از بامداد امروز تا ساعت هفت و 30 دقیقه صبح جمعه 55 هزار زائر وارد کشور شدند و پیش بینی می شود تا پایان امروز بیش از 70 هزار زائر دیگر نیز وارد کشورمان شوند البته این آمار هر چه به اربعین نزدیک تر می شود، افزایش خواهد داشت.
براساس اعلام مسئولان ستاد اربعین استان ایلام تا روز گذشته بیش از یک میلیون زائر از مرز بین المللی مهران وارد کشور عراق شدند و فرآیند بازگشت زائران نیز آغاز شده و تاکنون بیش از 200 هزار زائر وارد کشور شده اند.
مرز مهران در 95 کیلومتری جنوب غربی ایلام بدلیل کوتاهی مسیر و نزدیکی به شهرهای مذهبی عراق و امنیت مطلوب، مهمترین کانون تردد زائران به عتبات عالیات محسوب می شود.


١١:٥٢ - 1395/08/28    /    شماره : ٢٣٢٥٥    /    تعداد نمایش : ٣٥٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج