يکشنبه ٣٠ دی ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 6
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 506314
  • بازديدكنندگان امروز : 263
  • كل بازديدكنندگان : 4496798
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار ایلام

توجه به ایلام توجه به ایران است/در اربعین امسال مردم حماسه آفریدند

استاندار ایلام گفت : توجه به ایلام و زیرساخت های این استان توجه و کمک به اقتصاد کشور خواهد بود و تحرک و تلاش در این منطقه از کشور باعث حرکت در کل کشور خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام قاسم سلیمانی دشتکی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گفت؛ با پیشگیری از اعتیاد، زمینه لازم برای سالم سازی جوانان و تربیت آنان فراهم می شود.
وی خواستار اجرای طرح نماد در مدارس استان شد و گفت: این طرح مورد تایید وزارتخانه است و نقش مهمی در صیانت از نوجوانان و جوانان در برابر آسیب های اجتماعی دارد.
استاندار ایلام تاکید کرد: آموزش و پرورش و رسانه ها باید با فرهنگ سازی در مدرسه و فضای مجازی آگاهی لازم در خصوص مضرات مواد مخدر فراهم کنند و همچون انجمن دانش آموزی و کمیته های ورزشی کانون های همیاران برای پیشگیری از ابتلا به مواد مخدر تشکیل کنند.
سلیمانی دشتکی در ادامه به حماسه مردم ایلام در اربعین امسال اشاره کرد و افزود؛ در ایام اربعین به طور متوسط بیش از 2 میلیون تردد از مرز مهران صورت گرفت وسالانه بیش از یک و نیم میلیارد دلار صادرات غیر نفتی از این مرز به کشور عراق صورت می گیرد که نیاز است علاوه بر ایجاد راه های ارتباطی اعم از آزاد راه و بزرگراه و خصوصا راه آهن و خطوط ریلی منتهی به مرز مهران برنامه ریزی لازم صورت گیرد.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در اربعین ابراز داشت: با توجه به اینکه حدود 70 درصد زوار اربعین مرز مهران را برای ورود به خاک عراق انتخاب کردند ما تلاش داشتیم که زیرساخت های این مرز را به نحو مطلوب آماده سازی کنیم.
استاندار ایلام در ادامه اظهار داشت: مردم فهیم و مهمان نواز ایلام با تمام توان خود پای کار آمدند و بدون در نظر گرفتن شرایط اقتصادی با عشق و ارادتی که به امام حسین(ع) دارند، اقدام به برپایی موکب های پذیرایی از زوار اربعین کردند.
وی با تقدیر از همه کسانی که در موکب های استان اقدام به پذیرایی از زوار در طول شبانه روز کردند افزود: خوشبختانه امسال با رشد 11 درصدی سفر زوار نسبت به سال گذشته برای تردد از مرز بین المللی مهران مواجه بودیم.
وی در ادامه گفت: توسعه راه ها و راه آهن از کشور به سمت عراق برای توسعه زیرساخت ها در دستور کار دولت قرار دارد.
وی سپس با اشاره به اینکه چهار خطه کردن مسیر مهران به نجف در دستور کار کشور ایران و عراق گرفته است، گفت: زیرساخت ها برای تسهیل در تردد زوار اربعین به طور جدی در دستور کار وزارت راه و شهرسازی است.
وی در ادامه افزود؛ در استان با مشکلاتی رو به رو شدیم که حادثه طوفان مهران، بحث کاپیتاژ اتوبوس ها و خودروها، تأمین ارز زوار اربعین از جمله آنها بود که با عنایت خداوند متعال و امام حسین (ع) و تلاش همه ی مردم و مسئولین این مشکلات به نحو مطلوب برطرف گردید.
استاندار ایلام از دیگر اقدامات انجام شده به مناسب اربعین در مرز مهران را استقرار 3 دستگاه تصفیه آب سیار و تولید روزانه بیش از 250 هزار بسته آب آشامیدنی بود.
وی سپس به زیرساخت پارکینگ های اربعین و برکت اشاره کرد و بیان داشت: با وجود طوفان بسیار شدیدی که در هفته گذشته به وقوع پیوست کمترین خسارت به خودروها وارد شد به طوری که حتی یک گزارش در خصوص توقف و گیر کردن خودروها در گل به دست ما نرسید این در حالی بود که در سال 94 با یک بارندگی تعداد زیادی خودرو متوقف شد و در گل گیر کردند و خسارات بسیاری به اموال زوار و مردم وارد آمد که این امر با اجرای درست زیرساخت ها تکرار نشد.
وی افزود؛ در مرحله ی بازگشت زوار بهداشت و سلامت، بحث بیوتروریسم و تروریسم، پیش بینی اتوبوس های انتقال دهنده زوار به مبداء، استقرار واحدهای امداد و نجات از خود مرز تا مبدأ زوار، رفع مشکلات پایانه برکت، و برنامه ریزی برای خروج بیش از 200 هزار خودرو از شهر مهران بدون هیچ خطر و مانعی انجام شد.


٠٨:٢٩ - 1397/08/13    /    شماره : ٢٧٨٣٧    /    تعداد نمایش : ٣٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج