سه شنبه ٢٩ آبان ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 11
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 502324
  • بازديدكنندگان امروز : 272
  • كل بازديدكنندگان : 4463924
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار ایلام:

در اجرای یادواره های شهدا به عظمت شهدا توجه داشته باشیم.

قرائت وصیت‌نامه شهید جعفر چناری در آغاز جلسه فضایی معنوی به ششمین جلسه ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت داد
به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت با حضور سلیمانی دشتکی استاندار ایلام و ابطحی رئیس دبیرخانه شورای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کل کشور برگزار شد.
در این جلسه سلیمانی دشتکی بر حفظ عظمت شهدا در اجرای یادواره های شهدا تاکید کرد و گفت؛ در برگزاری یادواره های شهدا سعی کنیم یک برنامه ریزی منسجم و هدفمند داشته باشیم.
وی ادامه داد؛ دوران دفاع مقدس از دوران بی نظیر تاریخ کشور است که با دستان خالی و فقط با سلاح الله اکبر به پیروزی رسیدیم و این معجزه نظام جمهوری اسلامی ایران بود.
استاندار ایلام سپس به اهمیت دفاع مقدس پرداخت و آن را در دو واژه ایثار و شهادت خلاصه کرد و گفت؛ در آن زمان اگرچه وسایل و امکانات کافی برای مقابله با دشمن نداشتیم اما همین روحیه ایثار و از خودگذشتگی باعث شد تا در مقابل دشمن تا دندان مسلح پیروز شویم.
وی سپس گفت؛ برای حفظ این روحیه پیروزی بخش بایست در برگزاری یادواره ها، کنگره ها، راهیان نور، دیدار با خانواده شهدا، ایثارگران، حفظ موزه و آثار دفاع مقدس، برگزاری المان ها و یادمانهای مختلف شهدا و خانواده معظم شهدا را تکریم نمائیم.
نماینده عالی دولت در استان با اشاره به این نکته که وظیفه ما در مقابل ایثار و فداکاری شهدا و ایثارگران سنگین است، گفت؛ اگر همه ما به وظیفه خود در خدمتگذاری به مردم به درستی عمل کنی، می توانیم ادامه دهنده راه شهدا باشیم.
وی سپس به نقش دستگاه های متولی فرهنگی پرداخت و گفت؛ امروز دستگاه های زیادی متولی امور فرهنگی هستند و برای جلوگیری از موازی کاری بایست تقسیم کار داشته باشیم.
استاندار ایلام در پایان پیشنهاد داد که در کتاب های درسی ابتدایی از شهدای هر استان در قالب های مختلف یاد بشود.
وی ادامه داد؛ می شود در کتب درسی یک فصل را به مسائل خاص هر استان اختصاص داد و ما این مهم را پیگیری می کنیم


٠٧:١٧ - 1397/04/19    /    شماره : ٢٦٨٦٧    /    تعداد نمایش : ٣٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج