سه شنبه ٢٠ آذر ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 16
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 504143
  • بازديدكنندگان امروز : 125
  • كل بازديدكنندگان : 4476783
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

معاون سیاسی امنیتی استاندار :

فرهنگ ایرانی اسلامی ما ترویج دهنده خیراندیشی در جامعه است

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: فرهنگ ایرانی اسلامی ما توسعه دهنده و ترویج دهنده فرهنگ خیراندیشی و کمک به همنوع است
به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام ؛ محمد نوذری در جشن گلریزان همای رحمت در راستای کمک به فقرا و مستمندان گفت: پهلوی شکسته فاطمه زهرا (س) تاوان عدالت علی است خانه نشینی و سکوت 25 ساله ایشان، آتش سرخ بر دست برادر، سر در چاه کردن علی همه تاوان عدالت علی است و ایجاد نخلستان های بزرگ در کوفه نتیجه استقرار عدالت علی است .
وی ادامه داد: کسی که بعد از پیامبر عدالت راستین را در جامعه پیاده کرد در طول خلافت خود حضرت علی (ع) بود .
این مقام مسئول با اشاره به گروه و دسته هایی که در مقابل مولا علی (ع) قرار گرفتند گفت: سه دسته در مقابل حضرت علی (ع) قرار گرفتند که سیاسیون ، سهم خواهان و افراطیون بودند .
معاون استاندار با بیان این که امروز این همایش به نام همای رحمت و جشن گلریزان است خاطر نشان کرد: در فرهنگ ایرانی و ادبیات پارسی و چند هزار ساله ما دو واژه بسیار زیاد دیده می شود که یکی عشق است که در جای جای تاریخ ادبیات و شعرهای ما آمده است و یکی نیکویی و خیر اندیشی که صفت ایرانیان بوده است و جزئی از تاریخ ما است .
وی با اشاره به وجود فرهنگ خیر اندیشی در گذشته و در محلات ما تصریح کرد: در گذشته انسان ها و بزرگانی بودند که جشن گلریزان برگزار می کردند حتی زن های ایرانی هم جشن های گلریزان برای کمک به هم نوع برگزار می کردند و محلات ما پهلوان ها و قهرمانان به مولا علی (ع) اقتدا می کردند و به نیازمندان کمک می کردند .
محمد نوذری با اشاره به آموزه ها و فرهنگ دینی و اسلامی در خصوص خیراندیشی و کمک به هم نوع بیان داشت: آیین اسلام بر انفاق بهترین چیزها تأکید می کند و ارزش در انفاق بهترین و دوستداشتنی ترین هاست و بهترین توفیق این است که انسان توفیق انفاق و کمک به همنوع را پیدا کند و خود به دیگران کمک کند.
وی با بیان این که استاندار ایلام مبلغ ده میلیون تومان به جشن گلریزان همای رحمت کمک نمود ادامه داد: ان شاء الله فرهنگ کمک به همنوع و برگزاری جشن گلریزان در جامعه ما گسترش یابد و ان شاء الله توفیق یابیم در این شب ها با اقتدای به مولا علی (ع) به همنوعان خود کمک کنیم .


٠٨:٠٨ - 1397/03/21    /    شماره : ٢٦٦٢٧    /    تعداد نمایش : ٥١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج