سه شنبه ٢٩ آبان ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 14
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 502325
  • بازديدكنندگان امروز : 275
  • كل بازديدكنندگان : 4463927
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

ایوب درویشی گفت:

اولویت پرداخت تسهیلات اشتغال زایی به بخش گردشگری خواهد بود .

به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در نشست تخصصی فعالان عرصه گردشگری افزود: هدف ما از برگزاری چنین جلسات اولا آسیب شناسی از بخش و زیربخش گردشگری و ثانیا به دنبال ایجاد یک مرکز برای تصمیم سازی هستیم.
وی ادامه داد: ایلام را به عنوان عروس زاگرس می شناسند ، آیا به این موضوع فکر کرده ایم که تاکنون چه کاری برای عروس زاگرس انجام دادیم و این عنوان وظیفه ی ما را بیشتر می کند.
درویشی بیان داشت: استان ایلام از نظر قابلیت ها و ظرفیت های گردشگری بسیار غنی است از نظر بوم گردی، عناصر تاریخی ، فرهنگی و تمدنی و دیگر بخش های گردشگری هیچ کمبودی ندارد و باید تلاش کنیم از این ظرفیت ها استفاده کنیم .
وی با تأکید بر آسیب شناسی صنعت گردشگری استان خاطر نشان کرد: باید به صورت واقعی و منصفانه آسیب شناسی لازم را در بخش گردشگری انجام دهیم و نقاط قوت و ضعف را احصا نموده و همچون پزشکی نسبت به رفع آنها اقدام کنیم .
معاون استاندار خواستار ورود فعالان عرصه گردشگری به تصمیم سازی ، ارائه راهکارها و کمک به تصمیم گیری مدیران تصریح کرد: سال جاری مبالغ بسیار زیادی تسهیلات ارزان قیمت حوزه اشتغال زایی به استان ایلام تخصیص می یابد و ما از شما فعالان انتظار داریم در این بخش ما را همراهی نمایند.
وی با بیان این که صنعت گردشگری صنعتی پول ساز ، پاک و اشتغال زاست گفت: ما در تخصیص تسهیلات اشتغال زایی رویکرد و اولویت خود را بخش گردشگری قرار داده ایم و در این مورد حمایت صد در صدی از این صنعت خواهیم داشت البته به شرطی که مقدمات آن فراهم شده و توجیه فنی و اقتصادی داشته باشند و اشتغال موجود را نیز دچار آسیب نکند.
وی یکی از مشکلات بخش گردشگری را کمبود آموزش و نیروی متخصص و مهار دانست و خاطر نشان کرد: تلاش ما این است که تمام فعالیت ها و کارها را به بخش خصوصی واگذار کنیم چرا که دولت اصلا یک تاجر و فعال اقتصادی خوب نیست و باید به سمت واگذاری فعالیت ها به بخش خصوصی حرکت کنیم و از طریق صنوف و تشکل ها اعطا مجوزها و دیگر فعالیت ها را واگذار نماییم .
درویشی تأکید کرد: کار دولت زمینه سازی، تسهیل گری ، هماهنگی و ایجاد زیرساخت هاست و فعالیت های اجرایی را باید به خود صنوف و بخش خصوصی واگذار کر


٠٨:١٦ - 1397/02/26    /    شماره : ٢٦٤٢٣    /    تعداد نمایش : ٣٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج