سه شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 11
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 506494
  • بازديدكنندگان امروز : 629
  • كل بازديدكنندگان : 4499016
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار ایلام در جلسه شورای راهبردی توسعه مدیریت:

در ارزیابی عملکرد مدیران دقت عمل داشته باشیم و نسبت به امتیاز دهی به مدیران براساس عملکرد آنان اقدام کنیم

به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام ؛ قاسم سلیمانی دشتکی با بیان این مطلب در جلسه شورای راهبردی توسعه مدیریت استان تأکید کرد: هدف اصلی نظام اداری واگذاری اختیارات و کوچک کردن دستگاه های دولتی است که از وزارتخانه ها به استان ها و از استان ها به شهرستان ها و در نهایت به مردم ، سمن ها و سازمانهای مردم نهاد است ، که متأسفانه در این هدف تاکنون ناموفق عمل شده است.
این مقام مسئول افزود: در حال حاضر به جایی این که ما به دنبال تمرکز زدایی باشیم، بیشتر تمرکز گرا هستیم و دستگاه ها نسبت به واگذاری ها از جمله واگذاری اختیارات ، دوایر و وظایف مقاومت دارند ، مجموعه های فرهنگی – ورزشی، ساختمان ها، بیمارستان ها ، شرکت ها و دیگر دوایر دولتی را واگذار نمی کنند و اصرار بر عدم واگذاری دارند و در زمینه ارزیابی عملکرد باید به این مسائل توجه شود و واقعیات را انعکاس دهیم.
وی با تأکید بر این که باید در خصوص واگذاری فرهنگ سازی صورت گیرد خاطر نشان کرد: همه باید به دنبال تحول و انقلاب اداری باشند و در راستای اجرای این امر اولا اختیارات خود را به معاونین و زیرمجموعه واگذار کنیم و بعد از آنان بخواهیم که به شهرستان های تفویض اختیار داشته باشند و در ادامه نیز مردم را در امور مشارکت دهیم و امور را به آنان واگذار کنیم.
وی ارزیابی سیستم مدیریت را در سطح ملی و استانی نادرست دانست و گفت: ما در ارزیابی مدیران به تعداد جلسات ، حضور افراد در جلسات و غیره تمرکز می کنیم و اثرات مدیریت را در جامعه و کارآمدی دستگاه ها نمی سنجیم که این روش مناسبی نیست ، چرا که ارزیابی موفق باید اهداف سازمانی و اقدامات و عمل افراد و تأثیرات تصمیمات مدیران را در جامعه و عمل بسنجد نه در تئوری و حاشیه ها.
استاندار ایلام تأکید کرد: مدیران و دستگاه هایی که در واگذاری ها موفق عمل کرده اند درکشور معرفی شوند ولی اگر کم کاری صورت گرفته ارزیابی ها و امتیازات به صورت واقعی ارائه شود.
قاسم سلیمانی دشتکی با تأکید بر ارائه آموزش ها به مدیران گفت: باید همه ی مدیران و کارشناسان مربوطه را آموزش دهیم و دوره های آموزشی مناسب را ارائه دهیم و در ادامه نسبت به واقعیات و عملکرد افراد در ارزیابی ها امتیاز دهیم .
وی در خصوص انجام برنامه های عملکرد دولت بیان کرد: برای توسعه استان چند برنامه مهم را در سال 97 در اولویت قرار دهیم و در این برنامه ها دستگاه ها موظف شوند که صد درصد این فعالیت ها را اجرایی کنند.
وی پیشنهاد کرد؛ بحث سامانه سامد ، سامانه سرمایه گذاری و خدمات عمومی در سال 97 به صورت صد در صد در دستگاه ها اجرا شود و به طور مثال در شش ماه دوم سال 97 دیگر ملاقات عمومی به صورت حضوری انجام نشود و از طریق سامانه سامد پیگیری های لازم انجام شود و یا در بحث سرمایه گذاری نیز از طریق سامانه ویژه این فعالیت اقدامات لازم صورت گیرد.


٠٨:٤٥ - 1396/12/20    /    شماره : ٢٦١٢٦    /    تعداد نمایش : ١٦١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج