جمعه ٢٣ آذر ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 10
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 504288
  • بازديدكنندگان امروز : 51
  • كل بازديدكنندگان : 4478193
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس‌جمهور :

باید در حوزه اقتصادی نرخ مشارکت مردم را افزایش دهیم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس‌جمهور گفت: باید در حوزه اقتصادی نرخ مشارکت مردم را افزایش دهیم و روستاها را بنا به فرموده مقام معظم رهبری کانون تولید و اشتغال کنیم.
به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام، سید ابوالفضل رضوی در نشست کارآفرینان روستایی استان ایلام اظهار کرد: اقتصاد باید درونگرا باشد و تولیدکنندگان و کارآفرینان باید محصولاتی تولید کنند که دارای نوآوری و ابتکار باشد تا خریداران خارجی نیز راغب به خرید و استفاده از ن محصولات باشند.
وی ادامه داد: جایگاه مردم بسیار بزرگ است و خود مردم باید به این جایگاه خود پی ببرند و مطالبه گر باشند و به دنبال دولت بزرگ نباشند بلکه خواهان دولت تسهیلگر و سیاستگزار باشند.
وی تاکید کرد: امروز بی‌شک اعتمادسازی مهم‌ترین عامل پیشرفت اقتصادی در کشور محسوب می‌شود که باید مد نظر تولید کنندگان و کارآفرینان قرار گیرد.
رضوی گفت: مرحله دوم در توسعه پس از همدلی این است که مردم به‌خصوص در روستاها به این باور برسند که در توسعه نقش محوری دارند و باید روستاها به‌مثابه مرکز تولید در کشور شناخته و این مقوله از شعار به عمل بدل شود.
وی با اشاره به ظرفیت ها و توانمندیهای استان ایلام در بخش تولید و اشتغال روستایی افزود: اگر باور داشته باشیم که روستاها محل توسعه و رشد از طریق تولید هستند، مردم روستانشین ما نیز این باور را در خود تقویت خواهند کرد فقط کافی است به روستاها بهاداده شود تا ظرفیت‌های آنان شکوفا شود توجه به روستاها افزایش ثروت ملی، تقویت اشتغال و همچنین تامین نیازهای داخل کشور در زمینه های مختلف را به همراه دارد.
وی یکی از مظلومیت های دولت دکتر روحانی را توجه به مهمترین قشر جامعه یعنی روستائیان و عشایر اعلام کرد و گفت: این دولت اولین دولتی است که در طول تاریخ انقلاب لایحه دوفوریتی برای اشتغال روستائیان و عشایر را به مجلس اعلام کرده است.
وی تاکید کرد: ما به دنبال تعیین بازار مصرف هستیم و تنها به دنبال پرداخت وام نیستیم زیرا ما خواهان ایجاد اشتغال و رشد درآمد هستیم نه پرداخت تسهیلات و انباشت بدهی.
وی اظهار کرد: مسائل داخلی کارآفرینان از طریق استاندار ایلام و مشکلات ملی آنان از طریق وزارتخانه ها و مدیران ارشد پیگیری شود.
وی سهم اشتغال روستایی و عشایر ایلام را بالغ بر 300 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: کارآفرینان از طریق بانک های کشاورزی، پست بانک و توسعه تعاون پیگیر دریافت تسهیلات ارزان قیمت خود شوند زیرا این بانک ها در گرفتن وثایق سخت گیری بر اساس تفاهم نامه نخواهند کرد.
به گزارشروابط عمومی استانداری ایلام، در این نشست کارفرینان به تشریح مسایل و مشکلات خود از قبیل بیمه، پرداخت سرمایه در گردش، سود بالای تسهیلات، تنفس کم تسهیلات، مالیات و بکارگیری اجباری برخی کارورزان اعلام کردند.


١٣:٥١ - 1396/11/21    /    شماره : ٢٥٩١١    /    تعداد نمایش : ١٠٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج