يکشنبه ٣٠ دی ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 9
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 506310
  • بازديدكنندگان امروز : 254
  • كل بازديدكنندگان : 4496789
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور عنوان کرد

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور از شرایط سهل و آسان پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی می گوید
رضوی: در اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی، همه بانکهای عامل مکلفند از قانون و آئین نامه طرح اشتغال پایدار روستایی تبعیت نمایند .
به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام، سید ابوالفضل رضوی در جلسه بررسی تسهیلات طرح توسعه روستایی در ایلام ضمن تبریک دهه مبارک فجر، اظهار داشت: به تعبیر امام راحل، رمز پیروزی انقلاب، خداخواهی و وحدت ملت ایران بود و رمز ماندگاری انقلاب نیز همین دو محور است.
وی گفت: به گفته امام (ره)، مسئولیت در جمهوری اسلامی، نعمت و خدمت است و صدور فرمان نیست و هر فرد حق دارد زمامدار مسلمین را مورد سرال قرار دهد و آن مسؤل باید جواب قانع کننده بدهد.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در این زمینه افزود: بازخوانی آرمان های انقلاب از اهداف اصلی گرامیداشت دهه فجر است.
وی در بخشی دیگر از اظهارات خود با اشاره به اینکه ما نسبت به کاری که می خواهیم انجام بدهیم، باید علم داشته باشیم. بیان داشت: توسعه امری است برنامه ای ، هدفدار ، منظم ، جمعی ، مستمر ، توقف ناپذیر ، اختیاری ، انتخابی و آزادانه.
رضوی به اهمیت مشارکت مردم و مقوله آموزش در توسعه اشاره و ابراز داشت: یکی از شاخص های کشورهای توسعه یافته، مشارکت مردم در انجام امورات است و همچنین در امر توسعه، آموزش باید در اولویت قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه 63 درصد بیکاران کشور دارای مدرک بالای دیپلم می باشند، گفت: ایجاد شغل در کنار درآمد زایی بایستی متناسب با روحیه افراد باشد در غیر اینصورت به نتیجه نخواهد رسید.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور به لزوم گذر از تولید صرف اشاره و گفت: در امر تولید، ایجاد زنجیره، فراوری محصول و بازاریابی محصول باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی در خصوص اعتبارات طرح اشتغال پایدار روستایی نیز گفت: 30 درصد از اعتبارات این طرح برای ایجاد رقابت بین استانها در نظر گرفته شده است و استان های فعال، بیشتر از این تسهیلات استفاده خواهند کرد.
رضوی با اشاره به اینکه برای جذب اعتبارات نیاز به تلاش، سرعت و دقت عمل داریم، گفت: در حال حاضر اختیار استانها برای پرداخت تسهیلات، 5/2 میلیارد تومان است که در حال تلاش برای افزایش آن به مبلغ 5 میلیارد تومان هستیم.
وی ضمن تأکید بر امر نظارت در پرداخت تسهیلات خاطرنشان کرد: در حال حاضر تنها 25 درصد سهم استانها ابلاغ شده است و بقیه سهم نیز پس از جذب ابلاغ اولیه، در اختیار استانها قرار خواهد گرفت.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در خصوص ایجاد شرایط سهل و آسان برای تأمین وثایق گفت: اسناد روستایی، محل طرح، وسایط نقیله طرح، سفته و تأییدیه شورای اسلامی روستا، بخشدار و فرماندار برای تأیید ساختمان های فاقد سند در نظر گرفته شده است و متقاضیان برای تأمین وثایق با مشکل خاصی مواجه نخواهند شد.
زرگرپور معاون معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور نیز به رفع مشکلات طرح اشاره و ابراز داشت: با دریافت ایرادات و مشکلات موجود در مسیر اجرای طرح، با سرعت برطرف می شوند.
وی همچنین ابراز داشت: در اجرای این طرح از وجود مشاوران و تسهیلگران بهره گرفته خواهد شد.


١٢:٣٦ - 1396/11/21    /    شماره : ٢٥٩٠٩    /    تعداد نمایش : ٧٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج