جمعه ٢٣ آذر ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 10
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 504289
  • بازديدكنندگان امروز : 53
  • كل بازديدكنندگان : 4478195
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

برای رفع مشکلات چشم انتظار دیگران نمانیم

وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای رفع مشکلات در تمام زمینه ها باید خودمان دست به کار شویم و چشم انتظار دیگران نمانیم.
به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام، محمود حجتی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان ایلام افزود: ضمن شناسایی مزیت ها و پتانسیل های توسعه استان باید برنامه ریزی لازم برای استفاده از آنها صورت گیرد.
وزیر معین ستاد اقتصاد مقاومتی در ایلام، یکی از مزیت های استان را برخورداری از مرز مشترک دانست که در صورت استفاده صحیح از آن، میتواند در توسعه استان تاثیرات مثبتی داشته باشد.
حجتی، یکی دیگر از استعداد های بالقوه استان ایلام را برخورداری از آب و خاک مناسب کشاورزی عنوان کرد و افزود: باید نسبت به شناسایی پتانسیل های استان در این زمینه اقدام و با برنامه ریزی لازم ازاین مزیت ها استفاده شود.
وزیر جهاد کشاورزی در بخش دیگری از سخنانش، خواستار شکلگیری زنجیره تولید به عنوان داروی شفابخش تولید در کشورشد و ادامه داد: یکی از طرح هایی که مسئولان استان باید آن را پیگیری کنند طرح "از مزرعه تا سفره" است که تولید کنندگان در این زمینه با ایجاد تعاونی میتوانند نسبت به تشکل زنجیره اقدام نمایند.
وی افزود: پتروشیمی میتواند یکی از محورهای پیشران اقتصادی استان باشد که نیازمند توجه بیشتر است.
وزیر معین استان ایلام در ستاد اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید راهکارهای مناسبی برای برون رفت از مشکلات اقتصادی در دستور کار دارد که طرح اشتغال روستایی یکی از این طرح هاست که باید نسبت به اجرای دقیق آن اقدام و از این فرصت برای توسعه اشتغال در روستاها بهره برداری کرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام، تاکنون 40 جلسه اقتصاد مقاومتی در استان برگزار شده است که در این جلسات مشکلات واحد های تولیدی در زمینه های بیمه، مالیات، زیرساخت ها و اعتبارات بررسی و تصمیمات لازم برای رفع آنان اتخاذ شده است.
لازم به ذکر است در ادامه ی این نشست، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و نمایندگان تشکل های تولیدی و برخی از مدیران دولتی به ارائه نکته نظرات خود پرداختند.


١٢:٤١ - 1396/11/19    /    شماره : ٢٥٨٨٩    /    تعداد نمایش : ٩٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج