سه شنبه ٢٠ آذر ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 15
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 504150
  • بازديدكنندگان امروز : 134
  • كل بازديدكنندگان : 4476792
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار ایلام:

با اطلاع رسانی و تخلیه بموقع ساکنین در رانش زمین منطقه چگا چوار هیچ گونه تلفات جانی نداشتیم

استاندار ایلام گفت: زلزله 21 آبان ماه و پس لرزه های بعد از ان منجر به رانش زمین در بخش چوار شد که 6 منزل مسکونی در اثر این پدیده ویران و 100 خانوار دیگر نیز در معرض آسیب جدی قرار گرفتند که با اطلاع رسانی و تخلیه بموقع ساکنین هیچ گونه تلفات جانی نداشتیم.
به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام قاسم سلیمانی دشتکی روز سه شنبه در نشست ستاد بحران شهرستان ایلام در بخش چوار اظهار کرد: این خانوارها در منطقه چگا بخش چوار بدلیل رانش زمین در معرض آسیب جدی بوده و باید هرچه سریعتر نسبت به انتقال آنها به مکان های امن اقدام شود.
وی افزود: با توجه با اقدام پیشگیرانه دستگاه های اجرایی این شهرستان ساکنان آنها به بیرون هدایت شده و خوشبختانه این حادثه تلفات جانی در پی نداشت.
استاندار ایلام یادآور شد: با همکاری هلال احمر استان، شهرداری و اعضای شورای شهر چوار قبل از حادثه تعدادی از منازل منطقه تخلیه شدند و با حضور دستگاه های امنیتی در منطقه از ورود افراد به محل حادثه جلوگیری می شود.
سلیمانی دشتکی با بیان اینکه در صورت انجام نشدن اقدامات پیشگیرانه، احتمال وقوع فاجعه وجود داشت، تاکید کرد: با اطلاع رسانی و تخلیه بموقع ساکنین این منطقه هیچ گونه تلفات جانی نداشتیم و با وجود استقرار بخشی از نیروهای امدادی در مرز مهران و اعزام بخشی دیگر به مناطق زلزله زده کرمانشاه با کمبود عوامل امدادی در استان مواجه نیستیم.
وی اضافه کرد: باید طرح این منطقه بازبینی شود و برای مطالعات بیشتر و بررسی و تثبیت خاک این منطقه اعتبارات بحرانی در نظر گرفته شود و بررسی علل و عوامل این حادثه و دلیل ساخت و ساز در این منطقه حادثه خیز و همچنین ارائه راهکار برای رفع این مشکل در دستور کار قرار گیرد.
استاندار ایلام با اشاره به اینکه مردم این منطقه تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) قرار دارند، گفت: با توجه به خسارت وارد شده به منازل مسکونی این افراد و تلف شدن دام ها، پرداخت خسارت به آنها از مطالبات اصلی است که به این منظور یک تیم کارشناسی برای برآورد میزان خسارات وارد شده تشکیل و پیگیری می شود.
سلیمانی گفت: با توجه به فصل سرما در حال حاضر احداث مسکن امکانپذیر نیست و اسکان موقت این خانوارها در اولویت کار قرار دارد.


١٢:١٣ - 1396/08/23    /    شماره : ٢٥٣٩٥    /    تعداد نمایش : ١١٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج