سه شنبه ٢٠ آذر ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 13
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 504134
  • بازديدكنندگان امروز : 112
  • كل بازديدكنندگان : 4476770
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کل کشور با استاندار ایلام

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کل کشور با استاندار ایلام دیدار کرد .
به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام قاسم سلیمانی دشتکی در این دیدار بیان کرد: با توجه به محدودبودن اعتبارهای دولتی باید از مشارکت افراد خیر استفاده تا زمینه ارایه خدمات هرچه مطلوبتر به مددجویان و افراد نیازمند فراهم شود.
وی با اشاره به آغاز عملیات احداث مرکز جامع آسیب دیدگان اجتماعی در استان با اعتبار 18 میلیارد ریال در سال جاری گفت: استانداری ایلام برای تجهیز این مرکز همکاری لازم را خواهد داشت.
استاندار ایلام با اشاره به پشت نوبت بودن سه هزار مددجوی بهزیستی ایلام برای حمایت گفت: اگرچه بهزیستی کشور قول مساعد برای پوشش خانوارهای دارای 2 معلول به بالا را داده ولی مابقی مددجویان از کمک ها و حمایت های موردی تا زمان زیر پوشش قرار گرفتن برخوردار می شوند.
سلیمانی دشتکی با اشاره به مشکلات اقتصادی و فقر و بیکاری استان گفت: این در حالی است که ایلام 11 درصد ذخایر گاز و چهار درصد ذخائر نفت کشور را داراست.
وی همچنین به وضعیت پرداخت یارانه ها اشاره کرد و گفت: یارانه ها باید به افراد نیازمند و مستحق واقعی توزیع شود در حالی که روند کنونی چنین نیست، نقسیم مساوی امکانات بین مردم عین بی عدالتی است چراکه تقسیم امکانات در یک جامعه باید بر اساس نیاز باشد.
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کل کشور در این دیدار گفت : تمامی خانواده های ایلامی که 2 معلول به بالا دارند، از طریق بهزیستی صاحب مسکن خواهند شد.
وی ادامه داد: همچنین جهیزیه 700 مددجوی بهزیستی استان ایلام که پشت نوبت دریافت این کمک هزینه هستند تا خردادماه 97 تامین خواهد شد.
وی گفت: تمامی خانوارهای دارای 2 معلول به بالا در این استان که پشت نوبت حمایت بهزیستی هستند، زیر پوشش خدمات قرار می گیرند.
رئیس سازمان بهزیستی کمک یک میلیارد ریالی برای تجهیز مهدهای کودک روستاهای با جمعیت 300 خانوار به بالای استان ایلام را از دیگر حمایت های بهزیستی کشور از استان ایلام در این سفر برشمرد.
محسنی بندپی یادآور شد: همچنین با هدف کاهش نرخ طلاق و استحکام خانواده ها با اجباری شدن آموزش های پیش از ازدواج در استان ایلام 50درصد هزینه ارائه این آموزش ها از طریق بهزیستی تامین و مابقی زوج ها باید پرداخت کنند.
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: در صورتیکه زوج ها مددجوی بهزیستی باشند این هزینه از سوی بهزیستی تقبل و برای آنها بصورت رایگان خواهد بود.
محسنی بندپی همچنین حمایت بهزیستی کشور برای انجام آزمایش های ژنتیک در استان ایلام و حمایت مالی بهزیستی کشور برای پوشش هرچه بیشتر طرح پیشگیری از تنبلی چشم در استان ایلام را از دیگر حمایت های بهزیستی کشور در این سفر برای استان ایلام عنوان کرد.
وی با بیان اینکه تنبلی چشم مهمترین عامل کم بینایی و نابینایی افراد زیر 20 سال است افزود: پوشش طرح پیشگیری از تنبلی چشم در استان ایلام 85 درصد است که با حمایت مالی این سازمان به بالای 95 درصد در سال جاری خواهد رسید.


١٤:٥٧ - 1396/08/16    /    شماره : ٢٥٣٦٠    /    تعداد نمایش : ٨٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج