پنج شنبه ٢٨ تير ١٣٩٧
voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 4
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 490562
  • بازديدكنندگان امروز : 194
  • كل بازديدكنندگان : 4339194
voting
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل امور اداری و مالی استانداری ایلام:

توانمندی و فعالیت افراد بازنشسته نباید مغفول بماند

مدیرکل امور اداری و مالی استانداری ایلام با ذکر اینکه بازنشستگان با کوله باری از تجربه سالها صادقانه به مردم خدمت کرده اند گفت:نباید توانمندی ها و فعالیت های افراد بازنشسته مغفول بماند.
به گزارش روابط عمومی استانداری علی نظری روز سه شنبه در نشست تکریم بازنشستگان و انتخاب افراد نمونه استان اظهار کرد: بازنشستگان با کوله باری از تجربه سال ها صادقانه به مردم خدمت کرده اند و سرمایه های عظیم انقلاب محسوب می شوند.
وی به برگزاری آیین های ویژه بازنشستگان و تکریم آنها در استان اشاره کرد و گفت: بازنشستگان باید از یک جایگاه مناسب در اجتماع برخوردار باشند و به حفظ شان و کرامت آنان توجه شود.
وی اظهار کرد: بسیاری از بازنشستگان در دوران بازنشستگی فعالیت های مورد علاقه خود نظیر هنر، عام المنفعه ، کار آفرینی و ...را ادامه می دهند و از دوران بازنشستگی برای ثبت و انتقال اطلاعات و توانمندی های تجربی خود استفاده می کنند.
وی یادآور شد: با شناسایی و معرفی این افراد می توان در ایجاد روحیه امید به بازنشستگان کمک کرد و آنان را به ادامه زندگی پربار امیدوار کرد.
مدیر صندوق بازنشستگی استان ایلام گفت: گفت: دستور العمل دوازدهمین دوره بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان ابلاغ شده و به دستگاه های مختلف استان ارسال شده تا افراد برتر و نمونه بر اساس آن انتخاب شوند. امیر الماسی اظهار کرد: افراد بازنشسته باید اطلاعات توانمندی و فعالیت های خود را از طریق سایت بازنشستگی کشوری به آدرس www.cspf.ir ارسال کنند تا نفرات برتر معرفی شوند، بیشتر این افراد اطلاعی در این زمینه ندارند و معمولا به طور ناشناخته باقی می مانند در حالی که برخی از آنها حتی می توانند برگزیده کشوری شوند. وی عمده محورهای مورد فعالیت بازنشستگان را فعالیت های عام المنفعه، اشتغال زایی، فعالیت در زمینه هنری و فرهنگی، کارآفرینی و اشتغال و علمی و پژوهشی اعلام کرد و گفت: افراد با ارسال اطلاعات خود می توانند شناسایی و مورد تجلیل و قدردانی قرار گیرند.
وی تاکید کرد: ارسال مدارک جدید با توجه به محوریت های اعلامی نقش مهمی در انتخاب و تجلیل از بازنشستگان نمونه دارد.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری ایلام نیز از ضرورت فعالسازی بانک اطلاعات بازنشستگان در استان خبر داد و گفت: در این بانک می توان خدمات و فعالیت های بازنشستگان را گنجاند و به راحتی بازنشسته نمونه را انتخاب کنیم.
حجت محمدی اظهار کرد: این بانک اطلاعاتی با همراهی دستگاه های اجرایی و ارسال اطلاعات آنها در کانون بازنشستگان استان باید تکمیل شود.
وی با اشاره به اینکه برخی از بازنشستگاه از عدم برخورداری از امکانات ورزشی و رفاهی گله منداند، افزود: بسیاری از بازنشستگان ایلامی از وجود کارت منزلت خبر ندارند، دارندگان این کارت می توانند از خدمات رفاهی، ورزشی، تفریحی و سیاحتی استفاده کنند.
وی تاکید کرد: عدم مراجعه بازنشستگان به دستگاه های خودشان یکی از ضعف های عمده است چون از خدمات ارایه شده به خودشان مطلع نمی شوند.
در این نشست چگونگی انتخاب افراد بازنشسته برتر استان و همچنین تجلیل از آنان بر اساس دستورالعمل اعلامی بررسی شد.
روز 25 ذی الحجه مصادف با 25 شهریور به نام روز بزرگداشت خانواده و تکریم بازنشستگان است که آیین تجلیل از بازنشستگان ایلام در آن برگزار می شود.
بر اساس آمار 10 هزار و 200 نفر عضو صندوق بازنشستگی استان ایلام هستند.


١٢:٥٩ - 1396/05/18    /    شماره : ٢٤٨٣٣    /    تعداد نمایش : ٩٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج